Autoškola za pakatel

4.2.2011 00:00

Podstatné Vám utíká.

8.2.2011 14:31 vložil Mirek  IP: 21.191.broadband6.iol.cz (neregistrován)

Pořád jen kecy o penězích.Někdo závidí kolik to dá za počítačovou učebnu jiný zas přepočítává hodiny a možnosti.Ale to podstatné,lidské je mimo.To se najdou blbouni,kteří chtějí do autoškol dopravní psychology a jiné fantasmagorie se vymýšlí.V podstatě,aby další lehkoživkové dobře vydělávali.Ale to podstatné je ,že vždy je lepší kvalita výchovy v malém,útulném kolektivu.A tím je malá autoškola,v našem případě,kde učitel má svoji práci rád.Nejhorší jsoun velké autoškoly.Slyšel jsem debatu o velké pražské autoškole.Je též v Příbrami.Honosí se vším možným,ale opak je pravdou.Nabízí Vám za velké peníze různá kouzla,ale pořádně se tady jezdit nenaučíte.Pořád jsme se bohužel nedostali z toho bolševického myšlení,starat se o druhé víc něž o sebe.Kvalita výchovy a výcviku je v malých autoškolách.To ale by ti blafouni museli dělat,což jim nevoní.Soudruhům ředitelům.

Reaguj


Re: Podstatné Vám utíká.

8.2.2011 16:06 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

Chápu možná s něčím se dá i souhlasit . . . Nemůžeme ale jednoznačně říci že kvalita je jen v malých autoškolách . . . co je pojem "malá autoškola" ? Jedno auto na sk. "B" ? Učí v obýváku u sebe doma ? 5 aut , 3 motorky , ? Takhle asi jednoznačně se to říci nedá . . . Už jsem to i na tomto fóru psal : problém je také v tom že si s klidným svědomím otevře autoškolu dalo by se říci kdokoliv . . . nejen že k této jistě záslužné práci nemá vztah , ale nemá ani odpovídající vzdělání (tím nemyslím dopravní průmyslovku nebo VŠ ) . . .chybí rétorika, psychologie atp . . . nezapomeňte na rozdíl v učiteláku jen na jízdu a v učiteláku plného včetně teorie . . .
Myslím že většina z nás tuto práci odvádí svědomitě - a je jedno jestli malá nebo velká autoškola . . . Bohužel řada z našich kolegů skutečně neřeší co se kolem nás děje , nedorazí na žádnou přednášku, besedu , sraz . . .
ps: kecy o penězích nemá smysl řešit (bohužel) , když projdete internet , najdete výcvik na "B" od 5 tis. do 15 tis. , na "A1" od 2 tis. do 8 tis. ! Nevím jak to kdo dokáže za 5 tis. B nebo 2 tis. A1(A) , asi to moc kvalitní nebude , nebo vyhrál ve Sportce :-)

Reaguj


Re: Re: Podstatné Vám utíká.

8.2.2011 17:51 vložil Mirek  IP: 21.191.broadband6.iol.cz (neregistrován)

Omlouvám se.Malá autoškola je u mne autoškola,kde chybí kancelář ředitele a sekretářka.Není možné poskytnout záruku kvalitní služby s jedním autem,a jedním učitelem.Stejně je tryskní nazvat učebnou obývák,kde na jednom konci probíhají "konsultace"zatím co na druhém manželka kojí.Autoškola by měla mýt místnost pro potřeby trvale přístupnou a jen pro tuto činnost.Ne nasmlouvanou na dvě hodiny týdně.Snad mne pochopíš o co mi jde.Je to něco podobného,jako když ti šije krejčí oblek na míru.Velká autoškola je jako Vietnamská tržnice.V Praze ty největší autoškoly dělají největší prasárny,stějně jako ti batškáři,Zkrátka zlatý střed.

Reaguj


Re: Podstatné Vám utíká.

10.2.2011 11:51 vložil Petr Manda  IP: 13.151.broadband9.iol.cz (neregistrován)

Mirku jedno si pamatuj ti co diskuzích nejvíce soudruhují byli ti nejkovanější.
( Viz. tvé příspěvky níže). Déle bav se o své kvalitě výuky. Rozhodně nechceš aby se tu rozebíraly statistiky dopravních nehod zaviněnými tvými žáky.
A poslední věc OREL MUCH NELAPÁ.

Reaguj


Re: Re: Podstatné Vám utíká.

11.2.2011 15:25 vložil Ing. Aleš Horčička  IP: 78-80-250-167.tmcz.cz

"to se mi líbí"

Reaguj


taky autoškola

5.2.2011 14:11 vložil VONDRÁČEK  IP: router.vllteplice.cz (neregistrován)

bohužel takové rádoby autoškoly jsou, dělají ostudu těm poctivým. Nejraději by šli metodou tzv. dálkového výcviku ve vlastním pojetí, tzn.žáku nauč se to , my se s tebou svezeme a pak můžeš jít na zkoušky, když budeš mít štěstí tak je na podruhé uděláš. Tato praxe je mj.dokumentována situací na našich silnicích.

Reaguj


Re: taky autoškola

7.2.2011 22:30 vložil Mirek  IP: 21.191.broadband6.iol.cz (neregistrován)

Bylo by dobré se podívat do statistik.Příčinou nehod je bezohlednost a arogance.Nebo se snad domníváte,že když bude člověk,který je "kreten",sedět za volantem v autoškole 60 hodin,že mu z hlavy vytlučete nadutost a bezohlednost ke které byl veden od narození v rodině která lehce v privatizaci získala majetek,nebo jeho otec je politik?

Reaguj


chvilka poezie aneb Cesta do hlubin študákovy duše

5.2.2011 00:57 vložil Jan z Rokycan  IP: host186.nwt.cz (neregistrován)

Za měsic su plnoletý
je vejvyšší čas u dědy a u babky zastavit se zas.
Deset litru přihodili jak mi bylo slibene,
auto bych moh už řidit bez obavy šilene.
Jako každy synek u nas maly problem řešim,
že neostanu meněceny strašně už se těšim.
Tuning Fáčka spravil sem si z vlastnima rukama
baby vozim po šantanoch zatim jenom humnama.
Rady mojich kamaradu vyslyšel jsem s radostí,
že jedna fajna autoškola sidli u nas v Předmosti.
Ceny dobre garantuje aj s akčníma slevama,
vlidny přistup komisařa ,není to věc lakava?
Za polovic ceny běžne placli jsme si za béčko,
Pak mi dali zkopírovat od Schrötera cédečko.
Pro řetězce na dvě karty jezdi tata muj,
do pul roka testy spravim jistě stuj co stuj.
Po něm sem já talent zdědil, rychlá auta říditi,
dvacet hodin nedojetých ať si strčí do řiti.
Svojich kroku nelitujem ,ni ja ,ni mi kamoši,
Bo ty prachy ušetřene roztočíme v paluši.

Reaguj


Kdo umí ten umí . . .

4.2.2011 15:58 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

Ta autoškola je trochu spojena s novým vzniklým občanským sdružením SVAŠ ? :-)
Respektive s jedním z představenstva ?
Třeba vědí jak na to . . . Kdo umí ten umí ! :-)
Apeluji na vedení AAČR aby zjistilo jak se to dá takto dělat s garantovanou kvalitou výcviku :-)

Reaguj


Re: Kdo umí ten umí . . .

4.2.2011 19:56 vložil aš Aujezdský  IP: 10.0.104.66

Myslím Mableesi, že bys měl apelovat u vedení tebou popsaného sdružení :)

Reaguj


Re: Re: Kdo umí ten umí . . .

7.2.2011 22:54 vložil Mirek  IP: 21.191.broadband6.iol.cz (neregistrován)

Myslím,že je nejjednodužší se se žádostí o vysvětlení obrátit přímo na nabízející autoškolu.Mohl bych zde také uvádět,jak někteří členové vední AA v Praze provádí profesní školení a za kolik.Nebo jak a za co prochází v STK.Ale to už bych byl právě na jejich parketě.Ve stádiu pomluv,osobních invektiv a zneužívání svého postavení ve vedení AA k prosazování osobních zájmů.Já jsem se seznámil s podstatou,chápu ji,ale sám bych do toho nešel.Je s tím mnoho práce a starostí a je toto příliš zranitelné,zapojeno mnoho subjektů a nese kůži na trh sám.Mne baví práce učitele a makléře dělat nebudu,Je to každého věc.A konečné slovo co se týče kvality mají zk. komisaři.Jak znám život v Praze,to tato autoškola nebude mít lehké.Zatím ještě nejsou zk.centra,aby se to dalo zmáknout na základě \"tržního hospodářství\".

Reaguj


Re: Re: Re: Kdo umí ten umí . . .

8.2.2011 13:14 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

Každý umíme v určité situaci kouzla (včetně profesáku atd. ) , nenalhávejme si že ne . . . já mám taky svoji autoškolu (mimo Prahu) práce mě taky baví a nic víc zatím nepotřebuji . . . je ale pravdou že zatím AA je pro mě zajímavější než PSA nebo případné SVAŠ . . . a jestli zaplatím AA 2 tis. , proč ne , alespoň něco za to za celý rok mám , počínaje aktuálními informacemi a konče i třeba tímto diskuzním fórem (které mimochodem funguje velmi dobře) . . . Možná bych ale touto cestou navrhl zavedení nějakých regionálních členů z každého "kraje?" ,kteří by se mohli případně dvakrát sejít i s vedením AA (poptat, zjistit, poslat info dál atd. . .) .

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Kdo umí ten umí . . .

8.2.2011 14:08 vložil Ing. Aleš Horčička  IP: 51.89.broadband6.iol.cz

AAČR je dobrovolné občanské sdružení. Tím je potřeba začít.

Mablees: určitě s tím to nemáme problém. Dokonce již min. půl roku zveřejňujeme každomesíční zasedání VR AAČR abychom právě mohli komunikovat s členy i nečleny AAČR. Všichni jste zváni a nikdo nechodí....

příklad z mého okolí: mám kolem sebe cca 35 autoškola jestli jsme někdo organizovaní cca 3-4 tak je to hodně...co ti ostatní? ? ? mají vůbec zájem o novinky, změny, progress?

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Kdo umí ten umí . . .

8.2.2011 19:31 vložil Pavel  IP: 189.29.broadband11.iol.cz (neregistrován)

Na AAČR mě mrzí, že jde o poplatky, že se pořád jen řeší ceny jednotlivých autoškol, jak to dělají asi, nebo určitě špatně. Někteří z AAČR nejlíp ze všech a tak. Jen se tady uráží, pomlouvají. Měla by se tady řešit především profesionalita všeobecně autoškol, debaty o nesmyslných návrzích novel zákonů "dopravních expertů", třeba i právní pomoc autoškolám, kolegialitu ve společných problémech autoškoly/*úřady, autoškoly/komisaři a jejich šikana. A ne rady žákům jak je nejlépe poštvat proti autoškolám. Takových podobných témat by bylo. Je potřeba to vše řešit, dokud ještě autoškoly fungují a dokud není pozdě. Až protlačí pan dopravní expert pan Huml řízení auta v doprovodu od 16, nebo o týden později v novinách již od 17 bez autoškoly. Tento pán má zřejmě roztrošenou sklerozu, bo ještě nedávno říkal - je potřeba zpřísnit výuku v autoškolách, je třeba víc hodin praktické jízdy, řidičák na zkoušku, jízda po zkoušce s doprovodem, velké motorky až po praxi, že nejvíc nehod je od 18 do 25 let. To vše všichni v autoškolách ví, i by to bylo rozumné řešení, ale pak zase pan Huml obrátí(to už mje poslanec) a mele úplné bludy a nikdo s AAČR se proti tomu nepostaví, ani nevyjádří.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo umí ten umí . . .

16.2.2011 10:46 vložil Redakce  IP: smtp.ridicak.cz (neregistrován)

Na základě upozornění byl smazán příspěvek hrubě napadající p. Humla z důvodu rozporu s pravidly diskuzního fóra.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo umí ten umí . . .

18.2.2011 07:01 vložil beda z dejvic  IP: ip-213-220-221-81.net.upcbroadband.cz (neregistrov

Co tam děláte,moje příspěvky se mažou hned )))))))

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo umí ten umí . . .

6.8.2011 22:51 vložil nobody  IP: ip-213-220-239-216.net.upcbroadband.cz (neregistro

Svoboda slova? Pravda boli v usich. Jak za bolsevika. A ze rozhoduji ti, kteri vi hovno, je v tomto statecku standard. Fuj, hnus. A muzes to smazat, redakccni cenzuro.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo umí ten umí . . .

8.8.2011 18:35 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214 (neregistrován)

Koukám že už to tady je trochu zvláštní diskuse - trochu to zjemníme :

Krásný nápad!!

Dejme starší lidi do vězení a zločince do domovů důchodců!

Následkem toho:
by naši senioři měli denně přístup ke sprše, volný čas, procházky, léky,
pravidelné zdravotní a stomatologické kontroly. Měli by nárok na kolečková křesla atd.
Dostávali by peníze, místo aby za ubytování platili.
Navíc by měli nárok na trvalý kamerový dohled, v případě pomoci by se jim tedy
dostalo okamžité pomoci.
Jejich postele by byly dvakrát týdně převlékány, jejich prádlo a oblečení by jim
bylo pravidelně práno a žehleno.
Každých 20 minut by měli návštěvu dozorce a jídlo by dostávali až na pokoj.
Měli by zvláštní místnost, ve které by přijímali návštěvy své rodiny.
Měli by přístup do knihovny, tělocvičny, k fyzické i psychické terapii a také do
bazénu a dokonce právo na další bezplatné vzdělávání.
Na žádost by byly legálně bezplatně k dispozici pyžama, boty, pantofle a další
pomůcky.
Soukromé pokoje pro všechny s vlastní venkovní plochou obklopené velkorysou
zahradou.
Každý senior by měl právo na vlastní počítač, televizi, rádio a neomezené
telefonování.
Existovala by ředitelská rada, která by vyslechla a řešila stížnosti, dohled by
musel dodržovat kodex chování!


Zločinci by dostávali většinou studené, v lepším případě vlažné jídlo, byli by
osmělí a bez dohledu.
Světla by se vypínala ve 20 hodin, měli by nárok na jednu koupel týdně (pokud
vůbec!). Žili by v malém pokojíku a platili za to 2000 ? měsíčně, bez naděje se
z toho dostat živí!

A konečně by byla spravedlnost pro všechny!

Reaguj


Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

74% (13285)

11% (2006)

2% (441)

11% (2046)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021