Autoškoly versus komisaři v Jihlavě

12.12.2009 00:00

Jiný pohled

29.5.2011 19:32 vložil Nezávislý  IP: 95.136.broadband11.iol.cz (neregistrován)

Přečetl jsem si článek ZK versus AŠ. Nebudu hájit ani jednu stranu a přidám jen nezaujatý pohled člověka, který se pohybuje v dopravě přes již přes 35 let. Je faktem, že právní předpis vymezuje zkoušku a nároky na ní v obecné rovině. Mělo by být jasné, že pokud žák poruší ustanovení zákona o silničním provozu, tak by ve zkoušce neměl uspět. Takže v tomto nějaká hranice mezi hodnocením prospěl/neprospěl existuje. Pokud bych byl ZK, tak by mne ta kamera při zkoušce nevadila. Ale zase na druhou stranu co "vidí"? Velmi omezeně snímá pohyb před sebou. Vozidlo přijíždějící zprava, zleva, vozidla vedle sebe nikoli. Co tedy ta kamera řeší? Pouze jízdu na červenou, žlutou, a to je snad málo, ne? Tedy, je kamera řešení? Není!!! To by muselo jet v nějaké optimální vzdálenosti za vozidlem AŠ další vozidlo s touto kamerou a snímat vozidlo AŠ v širším spektru. Pak by to k něčemu bylo.
Najít hranici mezi dostatečným odstupem a nedostatečným asi lze jen pomocí diskuse. Každý by tuto vzdálenost hodnotil jinak a jinak i v rozdílných dopravních situacích. To je záležitost citu pro dopravní situaci. Proto se nedivím, že kolik je ZK, tolik je hodnocení i názorů.
Myslíte, že tyto "hranice" v Pardubicích ZK získá? Myslíte si, že by je měli taxativně určit právní předpisy? Domnívám se, že nikoli. Ty hranice objektivního hodnocení lze získat pouze každodenní praxí v provozu.
To, že ZK se může stát každý, kdo má alespoň střední vzdělání a 5 let řidičák je dle mne velmi nedostatečné pro tuto funkci. Zastávám názor, že pokud chci něco kontrolovat a po té hodnotit, tak abych to hodnotil zcela objektivně, tak si musím projít alespoň krátce všemi pozicemi, které v závěru posuzuji. Tedy bych se přiklonil k tomu, aby každý ZK povinně vykonal nějakou třeba krátkodobou praxi učitele AŠ. Při této praxi ty hranice získá. To je celkem nevyvratitelné tvrzení.
Pokud má nějaká AŠ problém s komisařem, tak by mne zajímalo, jak jsou na tom jiné AŠ v regionu. Určitě existuje nějaká statistika, když veškerá data ZK vykazuje do nějakého centrálního informačního systému. Statistika může i nemusí něco naznačit. Osobně si nemyslím, že by si ZK „zasedl“ na jednu AŠ.
Viděl jsem v TN instalaci kamery ve vozidle AŠ. Pánové, ruku na srdce, pokud bych sedl za volant já, jako žák, tak jako první bych upozornil provozovatele vozidla, ať mi odstraní tu kabeláž ke kameře z výhledu. Je v zorném poli a tam nemá co dělat. ZK v Jihlavě odmítl zkoušku z důvodu možného nahrávání, ale kabeláž ve výhledu mu nevadila? Já být ZK, tak zkoušku s tímto vozidlem odmítnu dělat na základě toho, že vozidlo nesplňuje podmínky provozu na pozemních komunikacích. AŠ, přistavte vozidlo, které podmínky splňuje a jedéééééém …… Takže, profesionalita na 1. místě a vše ostatní až po té !!!

Reaguj


Nemožné

17.4.2011 04:48 vložil polda  IP: ip95-129-100-250.netdatacomm.cz (neregistrován)

Dělám autoškolu už na potřetí. Poprvé mě komisař vyhodil z toho důvodu, že se nedostatečně vyhýbám dírám na silnici:D Paráda ne? Na podruhé, že jsem nedal přednost na přilehlé silnici, kde je zřetelně značkou označena jednosměrka:D Kde se má potom člověk odvolávat a řešit takové s prominutím hajzly, kteří si obohacují kapsy na lidech, kteří ty peníze nemají....

Reaguj


Re: Nemožné

17.4.2011 09:02 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

oni ale z toho nemají více peněz pokud propadnete nebo uděláte na poprvé . . . to si trošku pletete . .

Reaguj


Re: Nemožné

21.8.2011 21:14 vložil Pipo  IP: 78-80-221-27.tmcz.cz (neregistrován)

jihlava je znama korupciami...si zober že všade su jednosmerky pešie zony zakazy a pod..a tí policajní kokoti len striehnu kedy ta možu za to dojebat a pokutovat.napr.masarykove namestie..ak ideš od cityčka a pri športbare stoji autobus tak proste tu značku zakryje..a samozrejme ju prehliadneš..ja som to mal za 500 a ten kokot stražnik 60 je najvačši kokot buzerant sukin syn...proste nevysvetliš že si tu značku nemohol vidiet

Reaguj


neřešitelné

14.12.2009 20:17 vložil profa  IP: 189.29.broadband11.iol.cz (neregistrován)

Asociace autoškol by se měla snažit co nejvíce a co nejdříve prosadit na ministerstvu dopravy změnu zákona, aby komisaři neměli takovou pravomoc prakticky neomezenou a můžou si dělat a vyhazovat koho chcou jen podle nálady a jak uznají za vhodné, teda pokud to není nějaký jejich známí, to je pak jiná. Protože autoškoly a učitelé mají jen samé povinosti a nařízení a komisaři vůbec nic.
Několik příkladů - nechodí na zkoušky včas (nejde o 5 minut) ale podstatně víc 15-40minutnení problém, kouří před zkouškou, během konstrukce u auta a po zkoušce, telefonují během zkoušky (soukromé trapné hovory), zasahování mluvením do zkoušky během jízdy, špatné a velice neobjektivní vyhodnocování zkoušky, neznalost zákona a vlastní soukromí výklad zákona. Odmítání ježdění motorek a to není špatné počasí. Toho by ješte bylo na román. Co na to říkáte, máte taky takové zkušenosti? Je to jen v lidech a většina komisařů se na to profesionálně vůbec nehodí. Kdyby se podařilo prosadit změnit zákon třeba ohledně zkoušek, že autoškola by mohla bez jakých koli problémů přihlásit žáka i do jiného města k jinému komisaři jak to mohou ted dělat žáci, tak to by se ty špatný komisaři vůbec nechytali a během chvilky by se bud nad sebou museli velice rychle zamyslet, nebo odešli, nebo je pro nedostatek práce zaměstnavatel během chvilky vyhodil. Tak by to mělo být, to je můj názor, protože na úřad ješte nedorazilo tržní myšlení pořád žijí v socialismu, nebo dokonce v komunismu a když není žádná konkurence, prostě klasický monopol tak nic neřeší a pořád si hrají na pány co si můžou dělat co chtějí a nikdo s nima nehne.

Reaguj


Re: neřešitelné

22.12.2009 10:34 vložil alena  IP: host46.nwt.cz (neregistrován)

Problém je hlavně v tom,že autoškola která je tzv.problémová a ohradí se proti postupu komisaře, který je na spoustě magistrátů jen jeden, to může rovnou zabalit. Společný postup všech autoškol proti jejich počínání je téměř nereálný-popudit si komisaře,znamená profit pro autoškoly konkurenční. Jste-li stěžovatel, v rázem se stanete nejméně kvalitní a úspěšnost při zkouškách rapidně klesne. Dovolávat se spravedlnosti u nadřízených je bezpředmětné, jsme zde v malém městě všichni téměř sousedé a úředníci spolu táhnou za jeden provaz a způsobů jak donutit autoškolu k poslušnosti je z pozice dozorujícího nezpočet. Zaujal mne další námět diskutéra na stránkách zabývajících se problematikou autoškolství . http://81.27.203.208/web/guest/forum - to je snad obrázek z nedalekého Přerova ?? Problém, kdy budou komisaři protěžovat vybrané autoškoly(o důvodech dokážeme všichni spekulovat), nebo zahájí provoz přímo vlastní, vzhledem ke stávající legislativě odstraníme jen ztěží. Je to prý jen a jen věc etiky. Podle mého názoru nazrává čas pro nějaké nezávisle ogranizované zkoušení.

Reaguj


Re: neřešitelné

23.5.2010 09:41 vložil Filip  IP: 34-92-17-178.net.optinet.cz (neregistrován)

Zkušenosti k autoškole v mém městě neodpovida ani základní škole.Sice se snažím
dodělat řidičák B ale prvo počátkem je učitel přístup k žákum a chování.Řeknu jen
krátky příběch ze kterého i mojí přátelé kroutí hlavou.Prví jízda patřila k těm nejhorším
co kdy snad člověk múže zažít.Řval mlátil mě po ruce při jakém koli pokusu zařadit at vyší nebo niší rychlost.Horší chvíle v autoškole nepamatují v mém okolí ani ti nejstarší přátelé kteří jezdí leta.
Múj názor.Učitel žák a komisař by měli mít za svoje chování přístup zotpovědnost.Své
soukromé věci patří mimo jejich pracovní povinosti.Státni zaměstnaci kteří mají udkvělou představu vyřizovat si své ativity v práci nemají tam co dělat a učítelé obzlášt.

Reaguj


Re: neřešitelné

6.8.2010 14:15 vložil Fjodor  IP: meu-213-29-153-35.meu.vs.numeri.cz (neregistrován

Tak nevím na co si "profa" stěžuje.Jestli je provozovatel AŠ muže poslat na ZK stížnost,nebo se mýlím?Naše zkušenosti s ZK nejsou špatné.Pokud si chce zakouřit,vždy se zeptá zda to nebude vadit,na zkoušky chodí včas,motorky jezdí i když není léto a co se týká vyhodnocení, tak to je pouze problém ZK.On totiž má pověření na to aby hodnotil.Pokud se nelíbí hodnocení, je možno podat stížnost ale hned po provedeném vyhodnocení.Telefonování je problém.Pokud vyvolává komisař, je to špatně.Ještě horší je když si při zkoušce vyvolává provázející držitel profesního osvědčení učitele.Není dobré svalovat vinu jen na ZK.Myslíte si "prófo",že učitelé jsou jen samí odborníci a všeználci?Někdy mi to připadá až trapné, když čtu přízpěvky některých neuznaných žáků jak se k nim chovají učitelé.Pohled na jednu věc může být z každé strany jiný a to je třeba mít na paměti.A Asociace autoškol,tak ta by především měla autoškoly vést k profi přístupu k výuce a výcviku a pomáhat jim .

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019