Autoškoly versus komisaři v Jihlavě

12.12.2009 00:00

neřešitelné

14.12.2009 20:17 vložil profa  IP: 189.29.broadband11.iol.cz (neregistrován)

Asociace autoškol by se měla snažit co nejvíce a co nejdříve prosadit na ministerstvu dopravy změnu zákona, aby komisaři neměli takovou pravomoc prakticky neomezenou a můžou si dělat a vyhazovat koho chcou jen podle nálady a jak uznají za vhodné, teda pokud to není nějaký jejich známí, to je pak jiná. Protože autoškoly a učitelé mají jen samé povinosti a nařízení a komisaři vůbec nic.
Několik příkladů - nechodí na zkoušky včas (nejde o 5 minut) ale podstatně víc 15-40minutnení problém, kouří před zkouškou, během konstrukce u auta a po zkoušce, telefonují během zkoušky (soukromé trapné hovory), zasahování mluvením do zkoušky během jízdy, špatné a velice neobjektivní vyhodnocování zkoušky, neznalost zákona a vlastní soukromí výklad zákona. Odmítání ježdění motorek a to není špatné počasí. Toho by ješte bylo na román. Co na to říkáte, máte taky takové zkušenosti? Je to jen v lidech a většina komisařů se na to profesionálně vůbec nehodí. Kdyby se podařilo prosadit změnit zákon třeba ohledně zkoušek, že autoškola by mohla bez jakých koli problémů přihlásit žáka i do jiného města k jinému komisaři jak to mohou ted dělat žáci, tak to by se ty špatný komisaři vůbec nechytali a během chvilky by se bud nad sebou museli velice rychle zamyslet, nebo odešli, nebo je pro nedostatek práce zaměstnavatel během chvilky vyhodil. Tak by to mělo být, to je můj názor, protože na úřad ješte nedorazilo tržní myšlení pořád žijí v socialismu, nebo dokonce v komunismu a když není žádná konkurence, prostě klasický monopol tak nic neřeší a pořád si hrají na pány co si můžou dělat co chtějí a nikdo s nima nehne.

Reaguj


Re: neřešitelné

22.12.2009 10:34 vložil alena  IP: host46.nwt.cz (neregistrován)

Problém je hlavně v tom,že autoškola která je tzv.problémová a ohradí se proti postupu komisaře, který je na spoustě magistrátů jen jeden, to může rovnou zabalit. Společný postup všech autoškol proti jejich počínání je téměř nereálný-popudit si komisaře,znamená profit pro autoškoly konkurenční. Jste-li stěžovatel, v rázem se stanete nejméně kvalitní a úspěšnost při zkouškách rapidně klesne. Dovolávat se spravedlnosti u nadřízených je bezpředmětné, jsme zde v malém městě všichni téměř sousedé a úředníci spolu táhnou za jeden provaz a způsobů jak donutit autoškolu k poslušnosti je z pozice dozorujícího nezpočet. Zaujal mne další námět diskutéra na stránkách zabývajících se problematikou autoškolství . http://81.27.203.208/web/guest/forum - to je snad obrázek z nedalekého Přerova ?? Problém, kdy budou komisaři protěžovat vybrané autoškoly(o důvodech dokážeme všichni spekulovat), nebo zahájí provoz přímo vlastní, vzhledem ke stávající legislativě odstraníme jen ztěží. Je to prý jen a jen věc etiky. Podle mého názoru nazrává čas pro nějaké nezávisle ogranizované zkoušení.

Reaguj


Re: neřešitelné

23.5.2010 09:41 vložil Filip  IP: 34-92-17-178.net.optinet.cz (neregistrován)

Zkušenosti k autoškole v mém městě neodpovida ani základní škole.Sice se snažím
dodělat řidičák B ale prvo počátkem je učitel přístup k žákum a chování.Řeknu jen
krátky příběch ze kterého i mojí přátelé kroutí hlavou.Prví jízda patřila k těm nejhorším
co kdy snad člověk múže zažít.Řval mlátil mě po ruce při jakém koli pokusu zařadit at vyší nebo niší rychlost.Horší chvíle v autoškole nepamatují v mém okolí ani ti nejstarší přátelé kteří jezdí leta.
Múj názor.Učitel žák a komisař by měli mít za svoje chování přístup zotpovědnost.Své
soukromé věci patří mimo jejich pracovní povinosti.Státni zaměstnaci kteří mají udkvělou představu vyřizovat si své ativity v práci nemají tam co dělat a učítelé obzlášt.

Reaguj


Re: neřešitelné

6.8.2010 14:15 vložil Fjodor  IP: meu-213-29-153-35.meu.vs.numeri.cz (neregistrován

Tak nevím na co si "profa" stěžuje.Jestli je provozovatel AŠ muže poslat na ZK stížnost,nebo se mýlím?Naše zkušenosti s ZK nejsou špatné.Pokud si chce zakouřit,vždy se zeptá zda to nebude vadit,na zkoušky chodí včas,motorky jezdí i když není léto a co se týká vyhodnocení, tak to je pouze problém ZK.On totiž má pověření na to aby hodnotil.Pokud se nelíbí hodnocení, je možno podat stížnost ale hned po provedeném vyhodnocení.Telefonování je problém.Pokud vyvolává komisař, je to špatně.Ještě horší je když si při zkoušce vyvolává provázející držitel profesního osvědčení učitele.Není dobré svalovat vinu jen na ZK.Myslíte si "prófo",že učitelé jsou jen samí odborníci a všeználci?Někdy mi to připadá až trapné, když čtu přízpěvky některých neuznaných žáků jak se k nim chovají učitelé.Pohled na jednu věc může být z každé strany jiný a to je třeba mít na paměti.A Asociace autoškol,tak ta by především měla autoškoly vést k profi přístupu k výuce a výcviku a pomáhat jim .

Reaguj


Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

74% (13285)

11% (2006)

2% (441)

11% (2046)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021