Krach levné autoškoly v Liberci

7.4.2006

Ve zprávách TV Nova 6.4.2006 a v MF Dnes 7.4.2006 v Liberecké regionální příloze se objevila informace o krachu velké levné autoškoly MWO s.r.o., která za sebou nechala nejméně 150 žadatelů, kteří zaplatili kurzovné a odjezdili buďto málo nebo vůbec nic.

Asociace autoškol varuje před vybíráním si autoškoly pouze podle ceny. V článku z MF Dnes si můžete přečíst, popřípadě se můžete podívat na záznam Televizních novin TV Nova, jak dotyčná autoškola nalákala na "Akční cenu" obrovské množství uchazečů. Posléze logicky nezvládala provádět výcvik a dostát všem svým závazkům. Následovalo odebrání vozidel leasingovou společností a převod společnosti na nové společníky, kteří možná neměli přesné informace o stavu hospodaření firmy. Bylo podáno trestní oznámení. Pravděpodobnost, že poškození žáci se dostanou ke svým penězům se limitně blíží nule. Budou-li mít štěstí, potom jim bude umožněno pokračovat v jiné autoškole a budou jim započítány odučené hodiny. V horším případě začnou znovu.

Doporučujeme řídit se radami v této rubrice "Jak si správně vybrat autoškolu" nebo na www.abeceda-autoskoly.cz . Tam najdete výpočet, který ukazuje náklady na výcvik žáka. Obdobný výpočet je zde v rubrice "Názory členů".

Současné obvyklé ceny v autoškolách se běžně pohybují za základní kurz od 8500 do 10000 Kč. Tyto ceny jsou pořád minimálně o 10 - 20% podhodnocené. Jsou výsledkem velké konkurence na trhu autoškol a jsou dosahovány mnohdy jen díky úsporám, které rozhodně nepřidají na kvalitě výcviku. Tím je myšleno nedostatečné odměňování učitelů, prodlužování životnosti vozidel apod.

Ceny za individuální přípravu se pohybují od 10000 do 13000 Kč. To už jsou poměrně reálná čísla, kdy autoškola nemá zapotřebí šetřit na nepravém místě a žák obvykle dostane výuku a výcvik v rozumné kvalitě a zákonem stanovené kvantitě.

Pokud jsou ceny ještě nižší, potom velmi často dochází k tomu, že autoškola žáka ošidí na počtu hodin. Rozdíl si potom "vybere" tím, že dává žákovi platit vysoké poplatky za závěrečné zkoušky.
Akceptování nízkých cen v autoškolách je velmi krátkozraké, protože podporuje nekalou soutěž. Obsah výuky a výcviku musí ze zákona být ve všech autoškolách totožný. Proto při řádně odvedené práci nelze jít do takových nesmyslných extrémů jako ve zde uvedeném případě. Asociaci autoškol se ozvalo několik poškozených klientů této autoškoly. Pokud by se předem seznámili se všemi svými právy a tuto pochybnou autoškolu zaplacením kurzovného nepodpořili, zkrachovala by již dávno, nebo by musela přehodnotit styl svého podnikání.

Více se dočtete zde:

www.abeceda-autoskoly.cz/Krach-levne-autoskoly/

Autor: Redakce   |   Sekce: Rady pro žáky autoškol   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

74% (13327)

11% (2024)

2% (446)

11% (2068)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022