Máte problém s Vaší autoškolou a nevíte jak na to?

13.3.2006 00:00

Nespokojenost autoškoly

27.12.2017 19:37 vložil Jakub Solík  IP: ip-86-49-231-52.net.upcbroadband.cz

Dobrý den,

chceme se zeptat jak postupovat v našem případě. Těch problémů a nesrovnalostí je tolik, že to bohužel nechceme a nemůžeme nechat být. Budu se snažit být stručný. Tyto řádky jsou nezbytné k tomu aby jste pochopili jak se naše nespokojenost stupňuje.
Moje přítelkyně si zaplatila kurz v Praze, ale ještě před první jízdou se přestěhovala ke mě mimo Prahu. Již na začátku se instruktor a spolu s majitelem autoškoly dopustili lži, kdy na otázku zda je možný přechod do místa nového bydliště odpověděli, že nikoliv, že v místě nového bydliště nepůsobí jejich autoškola a že poplatek by tudíž celý propadl. Řekli jsme okey.. to zvládneme. Bude holt muset dojíždět. Bohužel jsme si informaci neověřili, protože slušný člověk neočekává, že bude někdo lhát jako když tiskne. Ale dobrá... naše naivní chyba... zjistili jsme to až nyní, takže celý kurz probíhal pravděpodobně dle "jejich" zajetého postupu.
Přítelkyně nastoupila na 1 jízdu, kde musela snášet slušnou dávkou sexistického chování a všudypřítomné narážky sex, se přistoupilo zostra na první jízdu. Při jakémkoliv zaváhání instruktor neváhal řvát a vyčítat jaktože to a zase tohle. Vždy po nějakém výlevu si neodpustil nějakou poznámku, že na ní bude hodný, když na oplátku bude zase ona hodná na něho. Na závěr první hodiny jí jako třešničku na dortu nezapomněl pohladit stehno.To je prostředí, kde se člověk má něco naučit? Zvlášťě pro holku, která je nervozní a spíše přemýšlí jak se bude bránit až "něco" přijde?? Tohle když vyprávěla, tak jsem byl rozpálený do běla a pravděpodobně s jednou nohou v kriminále. Po uklidnění jsme nabil názoru, že žádné žárlivé scény přítelkyni v autoškole nepřilepší a obava z toho, že se instruktor bude mstít a bude na ní ještě více nepříjemný, byla silnější. Nechali jsme to být s tím, že když se to bude opakovat, tak se důrazně ohradí.
S velkou obavou dojela na druhé jízdy, kdy instruktor kupodivu trochu ubral plyn, co se týče hnusného a slizkého sexistického chování. Hodina až na nějaké drobné výlevy probíhala jakože normálně až 1 poznámku, kterou utrousil, že tam není od toho aby jí něco říkal a vysvětloval a že má dát více na svojí intuici. Při této poznámce kdybych seděl s nimi v autě,tak em již druhou nohou v kriminále. Doby, kdy my a naši otcové přišli do autoškoly již dobře zaučené od svých otců či měli již odradranděno na polních cestách, jsou nenávratně pryč. Člověk zaplatí celkem nemalý peníz aby ho někdo, kdo má licenci tuto činnost provozovat, připravil na silniční provoz a dostane se mu takové zpětné vazby. To mi hlava nebere.
Znovu hněv překonán. Kurz pokračoval.
Přítelkyně vždy 2x 45min lekce v kuse, tak aby něco ušetřila za dojíždění. Kurz tedy dostal dobrý spád. Upřímně.. byli jsme v tu chvíli rádi. Co jsme si ale neuvědomili, že to bude mít tak jak to bývá i odvrácenou stránku. Hodiny samozřejmě netrvaly čistého času jakoby měly trvat 2 vyučovací hodiny. 1 dvouhodinovka trvala v průměru 60-70min. Kurz uběhl jako voda. Když měla za sebou předposlední jízdy a plánovali termín poslední jízdy a zároveň termín závěrečných zkoušek, tak přítelkyni došlo, že něco nehraje. To je zlatý hřeb celého mého vypravování. V této fázi kurzu přítelkyně ani jednou nezařadila rychlostní stupeň 3, jednou couvala, ani jednou neparkovala, ani jednou nejela větší rychlostí než 35m/h, nikdy ji nevzal někam na rychlostní silnici, nikdy mimo obec!!! Celá výuka probíhala na pětníku v jedné pražské čtvrti (název schválně neuvádím, název čtvrti je totožný s názvem autoškoly) Když ji došlo, že není na závěrečné zkoušky připravená, tak se zeptala, kdy se budou učit zbývající věci, že si myslí, že to za 1 2-hodinovku nestihne, tak instruktor suše odpověděl, že je připravená a se naučila vše, co bude potřebovat k závěrečným zkouškám!! Na otázku zda příště zařadí 3 - odpověď: Když myslíte, že bude vhodná, tak jí tam klidně dejte. Na otázku parkování - odpověď - to si příště vyzkoušíme, ale parkovat na zkoušce nebudete. Po tomhle přítelkyně sdělila názor a obavu, že si myslí, že nemá šanci zkoušku udělat - odpověď: Není problém se domluvit na jízdách navíc za poplatek 500Kč/jízda. Taková drzost nezná hranic.
Tohle je příprava/výuka člověka, který má být schopen po absolvování zkoušek, být součástí silničního provozu?? Uvědomujete si to nebezpečí vypustit takového žáka na silnice?? Bude nebezpečný sám sobě a svému okolí!! Že nedostala za svoje peníze odpovídající službu a výuku je další rovina...
Když tohle všechno spojíte v celek, tak mi to silně závání s cíleným úmyslem protáhnout člověka, co nejrychleji kurzem a pak z něj pod opakovanými testy a jízdy navíc, vytáhnout další peníze navíc. Pak už rozumím a věřím vyprávěním jiných lidí, kdy instruktor a komisař jsou pravděpodobně dohodnutý a rozdělí se. Nebo lze si tento přístup jinak vysvětlit??
Prosíme o radu. Přítelkyně je ve fázi 100% odježděných jízd, tudíž má před závěrečnými zkouškami. Přijde nám to více jak za hranou a to se teprve toho nejhoršího obáváme. Kolik zaplatí za zkoušky a jízdy když jí nic nenaučili...
Překousli jsme toho v průběhu celkem dost a některé historky, hlášky jsem ani nezmiňoval... Nemohu se zbavit dojmu, že tohle už je na nějakou inspekci. Prosím o radu jak v tomto případě postupovat.
Předem moc děkuji
Jakub Solík

Reaguj


Re: Nespokojenost autoškoly

4.1.2018 19:58 vložil Ondřej Horázný  IP: 137.152.230.94.awnet.cz

Udivuje mě, že si to necháte líbit a řešíte to na konci. Nebudu poitvat detalily. jednoznačně doporučuji změnit autoškolu a nechat se to doučit pořádně.

Reaguj


Stížnost na chování zaměstnanců autoškoly

24.6.2015 17:49 vložil Tereza Malatová  IP: 4.150.230.94.awnet.cz

Dobrý den,
prosím o radu kam směrovat stížnost na praktiky autoškoly.

Reaguj


Stížnost na chování zaměstnanců autoškoly

24.6.2015 17:48 vložil Tereza Malatová  IP: 4.150.230.94.awnet.cz

Dobrý den,
prosím o radu kam směrovat stížnost na praktiky autoškoly.

Reaguj


Existuje stanovena lhuta mezi opravnyma jizdama?

16.3.2015 18:51 vložil Milan Janeka  IP: 46.173.194.186

Dobry den,
jsem jednim ze tri nestastniku, kteri opakovane neuspeli u praktickych jizd pro ridicske opravneni skupiny B. Co se tyce zakona, nasel jsem pouze lhutu pro absolvovani vsech zkousek, ktera se pocita od prvniho dne zahajeni zkousek a je stanovena na dobu 6 mesicu. Po prvni neuspesne zkousce nam inspektor sdelil, ze nam da ohledne dalsi zkousky vedet, avsak byla az za mesic a pro dalsi opravnou mame opet cekat mesic.
Nechci se zabyvat tim, co bylo duvodem pro neuspesne slozeni prakticke zkousky, jelikoz bych se nedobral konce, zajimalo by me vsak, zdali neni stanovena urcita lhuta, mezi jednotlivymi opravnymi zkouskami. V praxi to totiz pusobi jako ocividne obohacovani jak poplatkem za opravne zkousky, ale rovnez tento dlouhy interval prakticky vetsinu uchazecu donuti k minimalne jedne kondicni jizde, jelikoz mesic nejezdit dela dost u novacku, natoz u uchazecu pro ziskani tohoto opravneni.
Predem diky za odpoved a preji prijemny zbytek dne.

Reaguj


Re: Existuje stanovena lhuta mezi opravnyma jizdama?

16.3.2015 18:55 vložil Milan Janeka  IP: 46.173.194.186

*instruktor-omlouvam se za chybu...

Reaguj


Re: Existuje stanovena lhuta mezi opravnyma jizdama?

16.3.2015 21:19 vložil Ondřej Horázný  IP: 137.152.230.94.awnet.cz

Autoškola má 15 dní na to, aby Vás přihlásila na zkoušku a městský úřad 15 dní na vyzkoušení. Tedy měsíc je ještě v pořádku.

Reaguj


Re: Re: Existuje stanovena lhuta mezi opravnyma jizdama?

16.3.2015 22:20 vložil Milan Janeka  IP: 46.173.194.186

Dekuji.

Reaguj


Stížnost v případě, že lektor je i majitel

6.10.2014 20:41 vložil Pavel Beran  IP: 82-9-80-78.tmcz.cz

Dobrý den,
mám kamarádku, která má problém s lektorkou v autoškole. Nejen, že její chování je neuvěřitelně neurvále a neprofesionální, zároveň je ale neochotná co se vysvětlení a učení týče. Zároveň se několikrát nechala vozit po městě jak taxíkem. Další problém byl, že neustále byla mimo město a proto měla většinou co 2 týdny jednu hodinu. Poté co se kamarádka rozhodla změnit asi 3 hodiny před koncem výcviku autoškolu, setkala se s další naprostou neochotou ze strany lektorky. Požaduje po ní za papíry potřebné k přestupu 1000 korun ( řekla že sleví na "pouhých" 500) a navíc ji řekla ať dnes přijde a papíry jí samozřejmě nedala a řekla, ať zavolá ve čtvrtek. Stále to vše akorát protahuje.

Poradil jsem kamarádce, ať si stěžuje u vedení, popíše současnou situaci a i chování lektorky během výcviku a požaduje vydání papírů na změnu autoškoly, zároveň finanční náhradu za asi 3 chybějící hodiny a také určitou finanční kompenzaci ( částečné storno) za otřesné podmínky během výcviku a faktu, že většina výcviku byla kvůli své nekonzistentnosti a celkovému psychickému stavu lektorky, téměr zbytečný. Bohužel jsem se dozvěděl, že lektorka je zároveň i majitelkou dané autoškoly, takže stížnost by se asi nesetkala zrovna s pozitivní odezvou.

Prosím tedy o radu, je-li možné se někde efektivně dovolat spravedlnosti.

Děkuji

Reaguj


Re: Stížnost v případě, že lektor je i majitel

6.10.2014 21:07 vložil Pavel Beran  IP: 82-9-80-78.tmcz.cz

Několikrát prý na lekci ani nepřijela a do telefonu poté řekla, že zapomněla. A několikrát také přijela pozdě.

Reaguj


Zaverecne

8.8.2014 10:41 vložil Ladka Jelinkova  IP: rez-243-69.xgbe.cz

Zdravim,chci se zeptat delal sem nedavno zaverecnou zkousky.Test sem napsala uspesne ale jizdu mi zkazil majitel sutoskoly tim ze mi sah na volant v miste kde to nebylo absolutne nutne...je mozne udelat si zaverecky u jine autoskoly stim ze bych si zaplatila i nejkaou jizdu navic?diky

Reaguj


Zaverecne

8.8.2014 10:29 vložil Ladka Jelinkova  IP: rez-243-69.xgbe.cz

Zdravim,chci se zeptat delal sem nedavno zaverecnou zkousky.Test sem napsala uspesne ale jizdu mi zkazil majitel sutoskoly tim ze mi sah na volant v miste kde to nebylo absolutne nutne...je mozne udelat si zaverecky u jine autoskoly stim ze bych si zaplatila i nejkaou jizdu navic?diky

Reaguj


Zaverecne

8.8.2014 10:25 vložil Ladka Jelinkova  IP: rez-243-69.xgbe.cz

Zdravim,chci se zeptat delal sem nedavno zaverecnou zkousky.Test sem napsala uspesne ale jizdu mi zkazil majitel sutoskoly tim ze mi sah na volant v miste kde to nebylo absolutne nutne...je mozne udelat si zaverecky u jine autoskoly stim ze bych si zaplatila i nejkaou jizdu navic?diky

Reaguj


Zaverecne

8.8.2014 10:24 vložil Ladka Jelinkova  IP: rez-243-69.xgbe.cz

Zdravim,chci se zeptat delal sem nedavno zaverecnou zkousky.Test sem napsala uspesne ale jizdu mi zkazil majitel sutoskoly tim ze mi sah na volant v miste kde to nebylo absolutne nutne...je mozne udelat si zaverecky u jine autoskoly stim ze bych si zaplatila i nejkaou jizdu navic?diky

Reaguj


Zaverecne

8.8.2014 10:23 vložil Ladka Jelinkova  IP: rez-243-69.xgbe.cz

Zdravim,chci se zeptat delal sem nedavno zaverecnou zkousky.Test sem napsala uspesne ale jizdu mi zkazil majitel sutoskoly tim ze mi sah na volant v miste kde to nebylo absolutne nutne...je mozne udelat si zaverecky u jine autoskoly stim ze bych si zaplatila i nejkaou jizdu navic?diky

Reaguj


Re: Zaverecne

11.8.2014 12:43 vložil Pavel Novák  IP: 88.103.97.204

Dobrý den, možné to je, pokud budou tvrdit opak, tak lžou. Zajděte pro radu ke konkurenci. Přeji ať se zadaří, ale vybírejte pečlivě a raději si domluvte i instruktora. Myslím, že pár jízd v jiném voze bude stačit na to, abyste si zvykla na jiné auto.

Reaguj


Autoskola Koprivnice

2.8.2014 15:08 vložil Ladka Jelinkova  IP: rez-243-69.xgbe.cz

Zdravim,chybi mi uz jen jedina jizda pred zkouskou jiz potreti mi pri jizde rekl at to vzdam ze sem neschopna a ze to semnou nema smysl.Vecen za me ridil ci mi nejak zasahoval do rizeni,neustale narazky jak sem nesikovna nesnazim se nebo nemam vubec rozum nedej buh ze nemam mozek...tyto urazky uz me nebavi a temer po kazde jizde prijdu domu psychicky vycerpana a bojim se kazde dalsi jizdy..co mam delat?dokud semnou jezdil instruktor bylo to super ale ted semnou jezdi majitel a bohuzel sem byla svedkem i u ostatnich v aute jak se k nim chova a ze jim rika uplne to same co me.Koupila sem si i jizdu navic a i presto ze to stoji nemale penize rekl mi ze mi to nepomuze ale ipresto chtel jizdu uskutecnit.Vcera mi dokonce zrusil jizdu protoze dela v odtahovat a mel dostat uzasny kseft je tohle normalni chovani????Tak mi poradte je mozne si na nej nekde stezovat?Diky

Reaguj


Re: Autoskola Koprivnice

2.8.2014 19:24 vložil Pavel Novák  IP: 88.103.97.204

Dobrý den, běžte si určitě stěžovat a někoho k sobě. Toto opravdu není normální chování. Pokud se podíváte na příspěvek níže, tak je to něco podobného i v našem případě :-( . Hodně štěstí.

P.S.: Škoda, že jste neměla sebou diktafonek během jízdy, to by dotyčný pán koukal.

Reaguj


Re: Re: Autoskola Koprivnice

3.8.2014 11:19 vložil Ladka Jelinkova  IP: rez-243-69.xgbe.cz

Dekuji urcite to je dorba rada a je nas celkem pet kterym se to stalo ten sesty to rovnou vzdal :( diky

Reaguj


Re: Re: Re: Autoskola Koprivnice

4.8.2014 09:23 vložil Pavel Novák  IP: 88.103.97.204

Dobrý den, jen se nebojte a pořádně s ním zatočte. I kdyby jste byla úplný antitalent, tak si toto rozhodně dovolit nemůže a raději by Vám měl navrhnout nějaké jízdy navíc a při výuce tolik netlačit na pilu a dát Vám možnost si trochu diktovat kam se pojede(město či mimo) a co se bude především trénovat. Hodně štěstí. Já věřím, že každý se může stát dobrým řidičem, někdo dříve a někdo později, ale se stresem to nejde.

Reaguj


Ridičské oprávnění skupiny B+C

2.8.2014 13:06 vložil Pavel Novák  IP: 88.103.97.204

Dobrý den, je to již delší dobu, ale pořád mám problém se s tím vyrovnat, tak jsem se rozhodl sem napsat za syna. Vše co zde píšu je pravda, žádná lež, ale bohužel okolnosti nepřály vyřešit tento problém již tehdy (špatní lidé a přístup).

Syn v roce 2009 dělal při škole autoškolu na skupiny B+C v jednom kurzu (zákonná výjimka). Bohužel během kurzu dostal přiděleného instruktora, který už neměl raději učit (hrozný nervák, však to znáte). Tak se rozhodl, že to zkusí i s ním a to byla chyba, kterou si nese do teď a možná už na pořád.

Hned první ostrou jízdu absolvoval na cvičisti, ale učitel měl pořád zbytečné poznámky i když to nemuselo být. Při zpáteční cestě ze cvičistě částečně po komunikacích mimo obec a pak i obec mu bylo vytýkáno co se dalo, přitom se maximálně snažil i když jezdil trochu více při kraji, ale nikdy pokud vím neudělal žádný dopravní přestupek.
Další jízda byla ještě horší, nezbylo totiž žádné osobní auto, tak se jelo nákladním vozem LIAZ 100, ano nákladním (2. jízda, někteří měli smůlu i na první jízdu). Cesta vedla z lomu na písek (bylo domluvené, že přivezou písek), tak cesta přes obce i mimo obec a seznamování s něčím, co už mělo být ve šrotu. Vůle v řízení, řazení nic moc a neustále nadávky za tohle a tam to (že jede moc u kraje, jak řadí a pod.). Syn se nejvíce soustředil, aby někoho tímto vozem nezranil a měl fakt co dělat (instruktor neměl kromě pedálů k dispozici nic). Při zpáteční cestě po složení písku byla mimo obec dle instruktora nebezpečná situace, že jel moc blízko při kraji, tak mu sáhnul na řízení a volantem poslal náklaďák trochu přes středovou čásru vozovky do protisměru, aby si to už zkorigoval sám (v protisměru docela blízko se blížil autobus, tak šok pořádný), no naštěstí to dobře dopadlo, ale toto udělat mně, tak ho utluču.

Takto střídavé jízdy snášel ještě cca 1+1 a pak jsme dodali požadavek na změnu instruktora, což nebylo lehké, ale nakonec se to podařilo. Postupně se dokázal vypracovat tak, že jezdil i s nákladním automobilem dobře, rychle řadil, používal odlehčovací brzdu atd, prostě nebyl problém. Bohužel, ten zážitek z autobusu v protisměru, neustálé řvaní a nadávání v něm doteď zanechali následky, které nevím jestli někdy zmizí. I nový instruktor, největší kliďas si všiml, že má i po několikáté bezchybné jízdě pořád strach a bojí se jezdit větší rychlostí.

Co se týče závěrečných zkoušek, tak test na plný počet bodů (syn je velice zodpovědný člověk, který si všechny předpisy nastudoval ze sbírky zákonů+ související předpisy), konstrukce vozidel v pořádku.
Horší to bylo s jízdami. Osobní automobil byl v pořádku, dostal mladého instruktora a nebyl problém. Jediná připomínka byla, že může být trochu odvážnější v rychlosti (následek špatných zkušeností).

Co se týče nákladního automobilu, tak tam dostal instruktora starého a ten při konci jízdy chtěl, aby Liazem zacouval na takové parkoviště s příjezdem ve tvaru písmene "S". Bohužel, tam nevhodně stálo osobní auto a pro začátečníka i po kurzu autoškoly nadlidský úkol bez pomocníka a jen ze zrcátky (zadní okno kabiny měl zakázané používat-taky blbost). Tak tedy raději neparkoval, aby auto neodřel a tím byl vyhozen od zkoušky.
Hned odpoledne jsme tam jeli se podívat a myslím, že LIAZ by se tam nevešel a nebo jen s velkými obtížemi (neustále popojíždění vpřed a vzad).
Tak se syn rozhodl, že to zkusí ještě jednou na to nákladní auto. Zaplatil si další peníze a šel na to. Bohužel, jeho instruktor měl dovolenou, tak musel jet jeho méně příjemný kolega spolu i s komisařem z prvého pokusu. Jízda byla dobrá, jen před koncem nastala situace, kdy si musela vozidla na hlavní cestě vyhnout a tak syn uhnoul stranou za překážku, nechal projet daná vozidla a pak se směrovkou a ohlednutím do zrcátka chtěl dále pokračovat objetím překážky, když náhle mu instruktor sáhl na volant a prudce s ním trhl. Důvodem prý bylo, že prý nedostatečně rychle točil a do překážky by vrazil, ale pravda to nebyla (k překážce byly ještě cca 3 metry) a nákladní auto se rozjíždělo pomalu a plynule z klidu, žádná divočina, dokonce kola už byla v rejdu, takže by se nic nestalo. Tak tedy i druhý pokus o ŘP C dopadl neúspěšně.
Na třetí pokus už jsme syna nedostali a navíc z něho později vypadlo, že během čekání na zkoušku (cca 2 hodiny) čekal tak dlouho jen proto, že pánové instruktor a komisař si museli s předchozím žákem zajet do pálenice něco zkontrolovat. Samotný předchozí žák na ně cca 90 minut čekal před pálenicí a pak se jelo zpátky. Z kluka jedoucího před synem vypadlo, že byly nějací trochu divní a trochu byly cítit, ale nemotali se, ale možná 1 čtvtku každý si dali). Mám podezření, že tehdy něco v sobě mít mohli a proto už všem po synovi zkoušku dali.

Další faktem je, že lidé, co měli "nějaký problém"(ať je jednalo o dívky, opatrné žáky či žáky jiným způsobem vynikající z řady), tak jezdili zkoušky vždy dlouhé a plné záludností a Ti co jezdili jako piráti, tak jezdili trasy extrémně krátké (po hlavní silnici na kruháč a zpět, bez parkování, bez vyžadování řazení půlek, rozjíždění přes ruční brzdu, atd.).

Tak chci slyšet názor, co si o tom myslíte a zda bylo možné se tehdy nějak bránit, když s tím nikdo nechtěl nic mít a všichni byli kamarádi?

Je to opravdu smutná situace i v tom, že syn se musel vzdát skupiny C a tím i získání C+E i s profesákem, aby mu dali pokoj a vydali mu alespoň skupinu B, protože jinak, bez vzdání se, mu pokoj dát nikdo nechtěl.

Opravdu si nemyslím, že syn by nějak pochybyl (i když někdo může tvrdit opak), ale asi měl smůlu na lidi a na systém autoškoly. Syn je typ, že hádat se nebude a vše v sobě velice dlouho drží, ale to, že mu škola autoškolou de fakto zničila chuť řídit, což pozoruji i teď, je velice smutné a nechtěl bych, aby se to ještě někomu přihodilo.
Syn, pokud může, tak odmítá řídit a nechce sám jet nikam jinam než do města na nákup či jen kousek za město. Za celé 4 roky má najeto tolik, co jeho spolužáci měli za prázdniny a bojím se, že už to nikdy lepší nebude.

Ano, i takto, může autoškola člověka poznamenat. Přemýšleli jsme doma i nad oznámením proti komisaři i autoškole (první a druhé jízdy v LIAZU, špatný stav vozidla,...), ale u nás je vše tak neprůstřelné, že to se nám ještě smáli a byli bychom za blbce, protože na provozování vozidel LIAZ byla tehdy uzavřena vyjímka.

Tak to byl můj příběh o autoškole syna. Nyní je syn na VŠ strojní a přemýšlí, zda se vůbec má věnovat zamýšleným vozidlům, což jej do absolvování autoškoly tak bavilo.
Vzhledem k tomu, že s auty má nyní spojenu špatnou zkušenost a řízení vozidel mu tím činí potíže, tak přemýšlí, zda se nevěnovat něčemu jinému. Je to škoda, pro auta měl předpoklady dobré.

Pavel Novák

Reaguj


spadnutí motorky ze stojánku- důvod k neudělání zkoušek???

23.7.2014 12:32 vložil Adam Fikus  IP: 78-136-161-55.client.ufon.cz

Dobrý den.
Rád bych znal Váš názor. Včera manželka už podruhé neudělala jízdy na motorku. Poprvé zapomněla na stojánek při nasednutí na motocykl a byl to okamžitý vyhazov. Beru, její chyba a zapomněla na to. Pominu, že po ní chtěli tlačit 250kg motorku ve !slalomu! mezi pneumatikama 50metrů, testy měla za 3 minuty za 50 bodů.
Ovšem včera zvládla bez chyby jak tu jejich opičí dráhu, tj. tlačení motocyklu, projetí na prknu, slalomy pomalé i rychlé, ježdění v osmičce, intenzivní brždění a vyhýbací manévr. V provozu byla bez chyby, komisař jí neměl co vytknout. A při opření motocyklu o stojánek a finálním sesedání z motocyklu se jí motorka zváhla na druhou stranu a spadla. Komisař byl už slezlý a zrovna jí říkal, že zkoušku splnila.
Je toto opravdu důvod k neudělání jízd?? Jsem opravdu nas*án, nikde jsem nenašel, že by toto byla chyba, za kterou se vyhazuje.
Dá se proti tomu nějak bránit? Manželka už o další zkoušce nechce ani slyšet. Oba si myslíme, že prokázala jak ovládáni motocyklu, tak i jízdu v provozu.
Pokud manželku ukecám a půjde na další zkoušku, může komisař svoje rozhodnutí změnit, pokud řekne, že zkoušku splnila? Velmi rád bych mu totiž k tomu chtěl říct "svoje"...
Předem moc děkuji za odpověď.

Reaguj


Re: spadnutí motorky ze stojánku- důvod k neudělání zkoušek???

23.7.2014 12:34 vložil Adam Fikus  IP: 78-136-161-55.client.ufon.cz

Ještě dodám, že jde o komisaře z Liberce.

Reaguj


Mužu z B+C udělat jen B ?

1.5.2013 15:25 vložil Aleš Houdek  IP: ip-89-176-160-144.net.upcbroadband.cz

Dobry den rád bych se Vás zeptal zda-li je možné když dělám od školy skupinu B+C mužu udělat jen B .Učitel mi říkal že prej by to nešlo ale nevěřim tomu že to nejak nejde. Předem dekuji za odpověd s pozdravem Houdek.

Omlouvám se za Spam ....

Reaguj


Re: Mužu z B+C udělat jen B ?

2.5.2013 11:11 vložil Ondřej Horázný  IP: 161-4-80-78.tmcz.cz

Pokud jste začal výcvik B+C, můžete klidně dodělat jen B. Není to problém.

Reaguj


Re: Re: Mužu z B+C udělat jen B ?

2.5.2013 19:20 vložil Aleš Houdek  IP: ip-89-176-160-144.net.upcbroadband.cz

Děkuji za odpověd .

Reaguj


Ukončení výcviku v autoškole

15.10.2012 14:37 vložil Jana Janičová DiS.  IP: byelb.n.cbsn.cz

Chtěla bych se zeptat, kam se mám obrátit v případě, že mi autoškola odmítá vydat papíry, převodku a mé peníze?

Reaguj


Re: Ukončení výcviku v autoškole

15.10.2012 21:29 vložil MIROSLAV NEUMANN  IP: 90.183.82.86

Autoskola by vam mela vratit zadost , vypsat pocet absolvovanych hodin teorie a jizdy a dopocitat vraceni pomerne castky po odecteni absolvovanych hodin. Pripadnou stiznost na Odboru dopravy na MeU obce .

Reaguj


Nucení ke zkoušce

5.3.2012 08:52 vložil Eva Stryczková  IP: ip-109-80-58-129.o2isp.cz

Dobrý den, instruktor mi vyhrožoval tím, že budu (i proti své vůli) přihlášena k první zkoušce - i když oba víme, že připravená nejsem a dělám mnoho chyb. Může mě k tomu nutit? A je možné přejít jinam i na konci výcviku? S dokoupením dalších jízd nad rámec povinných počítám. Nebo mi spíše doporučujete přejít k jiné autoškole až po zkoušce?

Reaguj


Re: Nucení ke zkoušce

5.3.2012 10:16 vložil Ing. Jan Černý  IP: 31.153.broadband7.iol.cz

Domnívám se, že korektní učitel toto nedělá. Takže mám pochybnosti o kvalitě daného učitele. Je na každém žákovi, aby si případně domluvil doplňkové jízdy., tak, aby byl řádně připravený na zkoušku. V průběhu výcviku můžete kdykoliv přejít do jiné autoškoly, ta stávající Vám dá doklad o absolvované výuce a výcviku, provede s Vámi vyúčtování a odučené hodiny pak nově vybraná autoškola započte do celkového počtu hodin. Samozřejmě můžete přejít i po zkoušce.

Doporučuji Vám pokusit se s učitelem nebo majitelem autoškoly domluvit o dalšíích jízdách nebo přejít k jiné autoškole.

J. Černý

Reaguj


hrůzu ze cvičných jízd

30.11.2011 04:42 vložil faith  IP: 188-175-119-4.client.rionet.cz

dobrý den ,
mam do konce 7 hod jízd. před každou jízdou se přímo nervuji.. ne z jízd ale instruktora, který je i majitel AŠ. Cítím se v jeho školení jako idiot. Když po něm vyžaduji aby mi věci vysvětlil začne ječet a na to vyleze z auta a řvát na celý kolo . Mám z něho strach. Jsem skoro na konci kurzu a já neumím vůbec nic. V hodinách jízd si na mě vyloženě vylívá vztek. Nemůžu spát když vím, že ráno mám s ním opět jízdy. Krutý instruktor který ze mě dělá idiota, směje se mi do tváře , řve po mě a cvičné jízdy mi dává po týdnu nyní dokonce po 2 týdnech. Jezdí se mi tak hůř a hůř.Kurz jsem začala v září. Je to již dlouhá doba, ale pan Hrůza je na to sám. Strašně ráda bych zbytek jízd udělala u jiné autoškoly. Vezme mě jiná autoškola když mám pouhých 7 hod do konce? A vrátí mi pan HRŮZOSTRAŠNÝ peníze pro tech 7 hodin? nebo to mám risknout a ráno jít na jízdy.

Reaguj


jaka je delka dodelani vycviku v au?

31.10.2011 20:11 vložil drahomira  IP: ip57-149.cablenet.cz (neregistrován)

ZDRAVIM.CHCI SE ZEPTAT DO KDY MUSIM JIT KE ZKOUSKAM ABYCH SI NEMUSELA PLATIT ZNOVU CELOU AUTOSKOLU?ZACALA JSEM VYCVIK 10.4.2011MAM ODJEZDENO 26JIZD ALE DALA JSEM U AUTS. VYPOVED A CHTELA JSEM PRESTOUPIT JINAM STIM ZE SI JINDE JESTE DOPLATIM KOND.JIZDY.KOLIK MAM JESTE CASU NA JIZDY A DO KDY MAM JIT KE ZKOUSKAM ABY MI NEPROPADL ZAPLACENY VYCVIK?A CO KDYZ ZKOUSKY NEUDELAM KOLIK MAM PAK CASU NA OPRAVNE?DEKUJI ZEMANOVA

Reaguj


jaka je delka dodelani vycviku v au?

31.10.2011 20:09 vložil drahomira  IP: ip57-149.cablenet.cz (neregistrován)

ZDRAVIM.CHCI SE ZEPTAT DO KDY MUSIM JIT KE ZKOUSKAM ABYCH SI NEMUSELA PLATIT ZNOVU CELOU AUTOSKOLU?ZACALA JSEM VYCVIK 10.4.2011MAM ODJEZDENO 26JIZD ALE DALA JSEM U AUTS. VYPOVED A CHTELA JSEM PRESTOUPIT JINAM STIM ZE SI JINDE JESTE DOPLATIM KOND.JIZDY.KOLIK MAM JESTE CASU NA JIZDY A DO KDY MAM JIT KE ZKOUSKAM ABY MI NEPROPADL ZAPLACENY VYCVIK?A CO KDYZ ZKOUSKY NEUDELAM KOLIK MAM PAK CASU NA OPRAVNE?DEKUJI ZEMANOVA

Reaguj


ZKRÁCENÉ JÍZDY

8.9.2011 10:48 vložil Jitka Š.  IP: 192.168.1.57 (neregistrován)

Dobrý den, dcera nudělala jízdy, testy ano. Když jsme zpočetly odježděné praktické jízdy vyšlo nám to na pouhých 20! Takže ještě má nárok na 8 jízd, bohužel neobdržela průkaz o praktickém výcviku, takže to asi bude tvrzení proti tvrzení. Co nám radíte? Děkuji Jitka Š.

Reaguj


Re: ZKRÁCENÉ JÍZDY

8.9.2011 15:21 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214 (neregistrován)

PRŮKAZ měla dostat hned při první výuce ve vozidle (trenažeru) . . .

28 lekcí po 45 min. !

Co teď chcete dělat , když už autoškola předvedla ke zkouškám a musela teda tím pádem (asi dopsat) lekce jízdy . . .!!!
Průkazka by měla být podepsána a tím potvrzen plný výcvik a výuka . . .tak ať Vám autoškola ukáže průkazku s jejím podpisem :-)

Neměla třeba někde dvoulekci jízdy tzn 90 min. ?

Reaguj


Re: Re: ZKRÁCENÉ JÍZDY

8.9.2011 16:02 vložil Jitka Š.  IP: 192.168.1.57 (neregistrován)

Děkuji za informaci. Jízdy jsme si pečlivě zaznamenávaly. Mám všechny datumy i časy jízd v diáři, dcera v mobilu. Dvouhodinovku (90 min.) měla jen jednu. Celkem odjezdila 19 jízd po 45 min. :-((, (takže to k závěrečným zkouškám musel zfalšovat a uvést, že odjezdila vše?)
Zajdu za ním a pokusím se s ním domluvit po dobrém. Měl by dokázat, že absolvovala všech 28 jízd. Uvidím. Teď to bude "viset" na té průkazce s podpisama, která by neměla existovat, protože dcera nikdy nic takového nepodepisovala! Ale takhle se nechat okrást?! No, jsem z toho celý den pěkně vytočená! Uvidíme, jak se k tomu pan majitel a instruktor v jedné osobě postaví. Je to každopádně poučení pro všechny ostatní. Průkazkou a pečlivou evidencí se předejde těmto nepříjemnostem :-(.

Reaguj


Re: Re: Re: ZKRÁCENÉ JÍZDY

8.9.2011 16:59 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214 (neregistrován)

No jo no , musíte vybrat kvalitu autoškoly , ne jen podle ceny . . . nestál výcvik 6 tis. ? To by pak odpovídalo 20 h . .
Běžte se dohodnout , jak píšete v dobrém , určitě to nějak domluvíte . . .

Reaguj


Přestup kvůli zkouškám

14.6.2011 19:57 vložil Roman  IP: 194.228.1.34 (neregistrován)

Dobrý den, chci se zeptat mám odjeté všechny povinné jízdy a mám jít ke zkouškám ovšem až za 1 měsíc z důvodu že autoškola u které jsem absolvoval kurz nemá čas..:-) A proto se chci zeptat co je potřebné k tomu abych si mohl zažádat u jiné autoškoly o termín zkoušek. Obě autoškoly působí v jednom městě. Děkuji za odpověď. Roman.

Reaguj


Re: Přestup kvůli zkouškám

14.6.2011 20:32 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214 (neregistrován)

. . nejdříve se stavte v té druhé autoškole , jestli vůbec budou mít místo a zájem o tzv. převod žáka z jiné autoškoly. . . .

Vaše autoškola Vám musí potvrdit všechny odjeté hodiny + výuku teorie atd. . . napíše potvrzení o absolvovaném výcviku . . druhá autoškola (pokud bude jevit zájem o takového zákazníka) tak Vás předvede ke zkouškám . . .

Reaguj


Re: Re: Přestup kvůli zkouškám

14.6.2011 21:12 vložil Roman  IP: 194.228.1.34

Mockrát děkuji za odpověď.

Reaguj


Zkrácené jízdy

20.4.2011 10:29 vložil Julia  IP: afternet.aftertime.cz (neregistrován)

Dobrý den. Prosím, poraďte. Může seznámení s vozidlem (ovládáni a údržba) probíhat místo jízdy? Učitel řekl, že mně všechno ukáže během posledních jízd. Já chci spíš během jízd jezdit a ne dívat se, kde je motor a akumulátor. Má učitel udělat hodinu pro ten účel zvlášť nebo opravdu může mi to ukázat během jízdy? Teorii z ovládáni a údržby vozidla jsme měli v učebně. Děkuji.

Reaguj


Re: Zkrácené jízdy

20.4.2011 14:27 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

Údržbu na učebně máte asi za sebou a teď ještě praktická ukázka údržby . . .neměla by samozřejmě probíhat během výcvikové lekce jízdy , ale třeba jste si špatně rozuměli a názornou ukázku konstrukce vozidla provedete až dojezdíte když už budete u auta . . . .

ps: jsou autoškoly kde se ani na učebně ani u auta nic neukazuje , tak možná buďte ráda že autoškola se Vám chce věnovat i v tomto směru :-)

Reaguj


Re: Re: Zkrácené jízdy

20.4.2011 16:08 vložil J.v.R.  IP: host-77-236-210-216.satnet.cz (neregistrován)

Pfui Teifel...
Švejkovinu v tomto cítím, žádný dobrý úmysl.
Dva fleky po jedné ráně hned mi přišly na mysl.
Jednání to dobrým mravům vzdáleno je na hony
pokud ve svůj prospěch mění podnikatel zákony.
Mincí stejnou zaplaťte mu pokud jedná nekale,
nedejte se za nos vodit, podvodníkem nadále.

kontakt na vrchní státní dozor:
JUDr. Eva Zlámalová
kontakt:
tel: 225 131 800, 801

mail: posta@mdcr.c

Reaguj


Co s propadnutym výcvikem??

1.3.2011 11:09 vložil Velkej Johny  IP: ip-89-176-219-37.net.upcbroadband.cz

Dobrý den,

mám menší dotaz, má přítelkyně začala v roce 2009, v dubnu dělat autoškolu, absolvovala asi 18 jízd a pak kvůli nedostatku času přerušila, autoškolák jí řekl, že není problém, že to může mít přerušený jak dlouho chce, já ji bohužel k tomu dřív nedokopal, takže když mu teď volala, tak ji oznámil, že to propadlo a zavěsil, máte otázka tedy zní, co se s tím dá dělat?? Pokud nic, tak bohužel, chybama se člověk učí a 8000,- je vyhozenejch z okna..

Předem díky za odpovědi

Reaguj


Re: Co s propadnutym výcvikem??

1.3.2011 13:58 vložil Ivan  IP: 83.69.32.78 (neregistrován)

Bohužel, podle Zákona č.247/2000 Sb. § 13 písm.b. nesmí uplynout od zahájení výuky a výcviku k ukončení doba delší než 18 měsíců. Takže je nutné absolvovat celý kurs znovu.

Reaguj


Co s propadnutym výcvikem??

1.3.2011 11:09 vložil Velkej Johny  IP: ip-89-176-219-37.net.upcbroadband.cz

Dobrý den,

mám menší dotaz, má přítelkyně začala v roce 2009, v dubnu dělat autoškolu, absolvovala asi 18 jízd a pak kvůli nedostatku času přerušila, autoškolák jí řekl, že není problém, že to může mít přerušený jak dlouho chce, já ji bohužel k tomu dřív nedokopal, takže když mu teď volala, tak ji oznámil, že to propadlo a zavěsil, máte otázka tedy zní, co se s tím dá dělat?? Pokud nic, tak bohužel, chybama se člověk učí a 8000,- je vyhozenejch z okna..

Předem díky za odpovědi

Reaguj


Co s propadnutym výcvikem??

1.3.2011 11:00 vložil Velkej Johny  IP: ip-89-176-219-37.net.upcbroadband.cz

Dobrý den,

mám menší dotaz, má přítelkyně začala v roce 2009, v dubnu dělat autoškolu, absolvovala asi 18 jízd a pak kvůli nedostatku času přerušila, autoškolák jí řekl, že není problém, že to může mít přerušený jak dlouho chce, já ji bohužel k tomu dřív nedokopal, takže když mu teď volala, tak ji oznámil, že to propadlo a zavěsil, máte otázka tedy zní, co se s tím dá dělat?? Pokud nic, tak bohužel, chybama se člověk učí a 8000,- je vyhozenejch z okna..

Předem díky za odpovědi

Reaguj


neuspesna zaverecna jízda

28.2.2011 11:39 vložil Ondra  IP: l151.dkm.cz (neregistrován)

Dobrý den chtěl jsem se zeptat podle komisaře jsem nesplnil zaverecnou jizdu ale mě se zdá že jsem žádný přestupek neudělal vyjíždel jsem z vedlejší pozemní komunikace na hlavní pozemní komunikaci a odbočoval jsem do prava v mém pruhu nejelo žádné vozidlo a v protisměru jelo vozidlo které pokračovalo rovně tudíž jsem řidiče v protisměru nijak neomezil ani neohrozil a pan komisař mi zdělil že jsem zkoužku nesplnil protože jsem zahájil jízdu dříve než projelo vozidlo z protisměru

Reaguj


Re: neuspesna zaverecna jízda

28.2.2011 12:57 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

Jel s Vámi i instruktor (učitel) jízdy ? Ten to asi musel posoudit a případně Vám pak říci jak to viděl on ne . . . ?

Reaguj


Re: Re: neuspesna zaverecna jízda

28.2.2011 13:06 vložil pasee  IP: l151.dkm.cz

ucitel mi akorat rekl co ji to zase udelal jinak nic vic

Reaguj


Re: Re: Re: neuspesna zaverecna jízda

28.2.2011 16:15 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

Tak to s ním třeba ještě konzultujte . . . ale z toho asi vyplývá že tam nějaké ohrožení / omezení bylo . . .

Reaguj


doba trvani vycviku

16.2.2011 09:40 vložil Zabrodsky  IP: dataisr.cust.sloane.cz

Dobrý den rád bych se vás dotázal na maximální celkovou délku vycviku. Moje situace je taková : dne 21.4 2010 jsem zapocal výcvik který probíhal bezproblemu az do poloviny prosince kdy jsem mnel doposud poslední 21 a 22 hodinu (jízdu) , od té doby jsem se v autoskole z osobních duvodu neukazal ani se nijak neohlasil. Chtel bych se tedy zeptat jaka je maximalni doba trvani vycviku a jestli bych díky tomuto neocekavanemu a hlavne predem neohlasenemu preruseni mohl mit nejkae problemi. Predem dekuji za odpoved
Zabrodsky

Reaguj


doba trvani vycviku

16.2.2011 09:39 vložil Zabrodsky  IP: dataisr.cust.sloane.cz

Dobrý den rád bych se vás dotázal na maximální celkovou délku vycviku. Moje situace je taková : dne 21.4 2010 jsem zapocal výcvik který probíhal bezproblemu az do poloviny prosince kdy jsem mnel doposud poslední 21 a 22 hodinu (jízdu) , od té doby jsem se v autoskole z osobních duvodu neukazal ani se nijak neohlasil. Chtel bych se tedy zeptat jaka je maximalni doba trvani vycviku a jestli bych díky tomuto neocekavanemu a hlavne predem neohlasenemu preruseni mohl mit nejkae problemi. Predem dekuji za odpoved
Zabrodsky

Reaguj


Re: doba trvani vycviku

16.2.2011 10:52 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

Dobrý den , délka výcviku 18 měsíců . . . v rámci dobrých mravů dejte nějakou zprávu Autoškole a dohodněte s nimi pokračování . . .
Autoškola Neumann

Reaguj


agresivní učitel

14.2.2011 15:51 vložil Jolana  IP: gate-zuk76.motorola-solutions.com (neregistrován)

Dobrý den,
manžel začal chodit do autoškoly, ale už od začátku si stěžuje na učitele, který je zároveň i majitelem autoškoly. Ten mu nejprve nadá, jak to, že např. přibrzdil, když mu to ještě neřekl.... a že smí dělat všechno až poté, co on mu řekne. Tak čeká čeká a pak na něj zase křičí, proč nezačal odbočovat (řekl mu doslova, jeď pořád rovně, dokud ti neřeknu...)
Další problém je se spojkou-manžel má za sebou roky jízdy na motorce, kde spojku používal, já řidičák mám roky a řekla bych, že ji používá líp jak já. Učitel ho ale nechce nechat, takže mu spojku drží a když on ji teda pustí, protože cítí, že ji drží ten druhý, tak pak ji pustí nárazově učitel a začne na něj hulákat, proč si nedrží spojku... tohle spolu řešili už několikrát a když po něm chce, aby ho aspoň jednou nechal, aby viděl, že to umí, odpověď učitele je, že to auto stálo nevím kolik set tisíc korun a že si ho kvůli němu nenechá zničičt.
Moje otázka je - komu si má stěžovat, když učitel je i majitelem? Má právo přejít na jinou autoškolu? Učitel nejen že upředňostňuje svůj majetel, ještě k tomu je agresivní a to člověku, který se učí, moc nepomůže...
Pokud přejít může, jak je to s penězi?
Děkuji Jolana

Reaguj


agresivní učitel

14.2.2011 15:49 vložil Jolana  IP: gate-zuk76.motorola-solutions.com (neregistrován)

Dobrý den,
manžel začal chodit do autoškoly, ale už od začátku si stěžuje na učitele, který je zároveň i majitelem autoškoly. Ten mu nejprve nadá, jak to, že např. přibrzdil, když mu to ještě neřekl.... a že smí dělat všechno až poté, co on mu řekne. Tak čeká čeká a pak na něj zase křičí, proč nezačal odbočovat (řekl mu doslova, jeď pořád rovně, dokud ti neřeknu...)
Další problém je se spojkou-manžel má za sebou roky jízdy na motorce, kde spojku používal, já řidičák mám roky a řekla bych, že ji používá líp jak já. Učitel ho ale nechce nechat, takže mu spojku drží a když on ji teda pustí, protože cítí, že ji drží ten druhý, tak pak ji pustí nárazově učitel a začne na něj hulákat, proč si nedrží spojku... tohle spolu řešili už několikrát a když po něm chce, aby ho aspoň jednou nechal, aby viděl, že to umí, odpověď učitele je, že to auto stálo nevím kolik set tisíc korun a že si ho kvůli němu nenechá zničičt.
Moje otázka je - komu si má stěžovat, když učitel je i majitelem? Má právo přejít na jinou autoškolu? Učitel nejen že upředňostňuje svůj majetel, ještě k tomu je agresivní a to člověku, který se učí, moc nepomůže...
Pokud přejít může, jak je to s penězi?
Děkuji Jolana

Reaguj


Re: agresivní učitel

14.2.2011 16:20 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

Dobrý den , ano přestoupit do jiné autoškoly samozřejmě může . . .Finanční dorovnání bude po dopočítání odjetých hodin v autě , teoretických hodin atd. . . je také možné že autoškola bude mít i nějaký třeba storno poplatek atp. . . následně autoškola předá žadateli zpátky žádost a s tou může do jiné autoškoly ..

přeji lepší výběr autoškoly

Reaguj


změna auta v průběhu výcviku

12.1.2011 20:00 vložil Jenny  IP: ip-78-102-137-70.net.upcbroadband.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda autoškola může v průběhu výcviku měnit auta a s tím i motor. Zda to není proti pravidlům, když žák celou dobu jezdí v benzínovém autě a zkoušky má dělat v dieselovém.
Děkuji

Reaguj


Re: změna auta v průběhu výcviku

12.1.2011 20:31 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214

. . není to proti pravidlům . . možná Vám chtěli / jí zjednodušit zkoušky diesel je o trochu samostatnější :-) , měl/a by jste tak jako tak přece umět jezdit ve všech autech - nejen v těch autoškoláckých . .
První rozjezd opatrně , pak po 3 m zkuste brzdu a je to . . .:-) Dohodněte se ještě v autoškole a před záv. zkouškou se ještě třeba svezete v autě v kterém zkoušky budete absolvovat . . je to stejně spíš jen taková psychická výhoda , určitě už umíte ovládat auta bez větších problémů . .

Reaguj


Opakovaná zkušební jízda

17.11.2009 23:08 vložil Dana  IP: ip-89-103-5-115.karneval.cz (neregistrován)

Chtěla bych se zeptat, jestli je možnost změnit AŠ, když už mám po závěrečných zkouškách - testy a konstrukce jsem udělala, jízdu opakuju, bohužel už po 4x.Naposledy mi komisař řekl, že jsem jela docela dobře, ale na samostatnou jízdu to ještě není. Konkrétně mně nic nevytkl a nechal mně odjezdit celou 1/2 hod. jízdu.Za každou opravku platím AŠ 700,- a na odboru dopravy 400,- Kč.Ty výtky k mé jízdě jsou podle mně jen účelové, můj dojem - AŠ se chce napakovat a odbor dopravy taktéž. Podotýkám, že pokaždé nás bylo na opakované jízdě 7 a vždy to udělal jenom 1 člověk.Nedávno komisař jednomu řekl, že s přivřením obou očí mu tu zkoušku dá.

Reaguj


Re: Opakovaná zkušební jízda

16.12.2009 18:10 vložil paja  IP: fire0c.m-zone.cz (neregistrován)

Mam ten sami problem neudelala jsem to uz 2X a pokažde se mi zda že moje jízda byla v naprostem poradku naposledy jsem vyletela že jsem jela jen na 99% a to nestači jela jsem s kopce a brzdila jsem nožní brzdou a on mi rek ze to nesmí že z kopce musim brzdit motorem

Reaguj


Re: Re: Opakovaná zkušební jízda

19.1.2010 18:28 vložil Ondřej Horázný  IP: 65-108-207-85.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz

A měla jsi přitom neutrál ?

Reaguj


Re: Opakovaná zkušební jízda

19.1.2010 15:02 vložil Katka  IP: 88.103.33.143 (neregistrován)

Jsem na tom naprosto doslova úplně stejně. Dnes jsem se stejnou argumentací byla vyhozena potřetí...

Reaguj


Re: Re: Opakovaná zkušební jízda

3.9.2010 13:18 vložil Silvia  IP: 13.184.broadband14.iol.cz (neregistrován)

Pekný deň,

reagujem aj na ta túto diskusiu. Žijem v Prahe už takmer 4 roky - tešila som sa do autoškoly a nespravila som jazdu 2x.A otvorene? som maximálne nespokojná s autoškolou, do ktorej som chodila - výcvik som začala v červnu 2009 a prvé skúšky boli v listopadu 2009, výukové hodiny som mala raz za týždeň, bola som z toho nervózna, pretože všetko čo som si vyskúšala jeden týždeň som ďalší zabudla. Druhé skúšky sme mali v lednu 2010, spravila som tú istú chybu ako 1x. Nenaučili nás v autoškole cúvať a parkovať a práve na tom som pohorela 2x. Majiteľ autoškoly nám vysvetľoval 5 min. pred skúškou "teóriu" ako máme zaparkovať. Zdá sa vám to normálne?
Stratila som chuť ísť do autoškoly a vziať si potvrdenie,aby som prešla do inej.

Reaguj


Re: Re: Re: Opakovaná zkušební jízda

4.9.2010 09:32 vložil Ondřej Horázný  IP: 65-108-207-85.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz

Milá Silvie, v Praze je asi 200 autoškol, z toho asi 30 větších s více učiteli. Pokud jste byla nespokojená, mohla jste autoškolu změnit. Intenzita výcviku hodina týdně je opravdu málo, běžné je tak 2 - 3 hodiny. Teď je bohužel pozdě na vše, protože dnem první zkoušky začala běžet lhůta 6 měsíců, dokdy je potřeba zkoušku dokončit. Teď můžete bohužel jedině znovu do autoškoly a vybírat lépe.

Reaguj


Re: Opakovaná zkušební jízda

25.5.2011 15:16 vložil ANDREA  IP: 85.119.89.48 (neregistrován)

dobry den stezuju se na Instruktera proto ze ma v dobe mojich zakladnich hodinach neucil parkovat vobec! a po ukonceni zakladnich hodinach zadal aby sem sy zaplatila jizdy doplnkove ja sem povedala ze us nemam penize na to navic ted chodim na opakovane skosky jizdy po 4 krat, testy sem udelala {46 bodu } udrzbu taky perfektne a sem cizinka ale jizdy sem nezvladla z duvodu ze sem nemala skusenosti z rucni brzdou a parkovani to je to co on nedelal ze mnou ale stejne on sa najde nadavat a ma ohrozoval nech si davam pozor a Komisarovi nahovoril co nezvladam a tam mne dal jezdit do konce ze nemam mozna poplatek z Uradu .....,ucebnu sem delala z inim INSTRUKTEREM oni bili namluveni udrzba taky padla do cenika 2 hodini to taky zme nedelali ale to mi nevadi hlavne zeby my neohrozoval jizdy skusky ,ja by sem mu bola zaplatila doplnkove hodini ac by bol delal ze mnou aspon jednou parkovani nebo couvani,ale on ne ! po prve sem radila spatecku v den prvnich skuskach ,ted us ho nechcem nemozu z nim sedet ani v aute psihycky ma {terorizoval} nevim sa vyslovit dobre ale ja se trasem ako prut kedy ho vidim... chcem ineho INSTRUKTORA a ZENU zebi sem udelala skusku a bi sem zaplatila aj nejaku doplnkovu jizdu MAM OTAZKU MOZU K SKUSKE Z INIM INSTRUKTEREM? prosim aby ste my dali spravnu odpoved nechci problemy jenom ridicak nic ine ...

Reaguj


Re: Opakovaná zkušební jízda

25.5.2011 15:16 vložil ANDREA  IP: 85.119.89.48 (neregistrován)

dobry den stezuju se na Instruktera proto ze ma v dobe mojich zakladnich hodinach neucil parkovat vobec! a po ukonceni zakladnich hodinach zadal aby sem sy zaplatila jizdy doplnkove ja sem povedala ze us nemam penize na to navic ted chodim na opakovane skosky jizdy po 4 krat, testy sem udelala {46 bodu } udrzbu taky perfektne a sem cizinka ale jizdy sem nezvladla z duvodu ze sem nemala skusenosti z rucni brzdou a parkovani to je to co on nedelal ze mnou ale stejne on sa najde nadavat a ma ohrozoval nech si davam pozor a Komisarovi nahovoril co nezvladam a tam mne dal jezdit do konce ze nemam mozna poplatek z Uradu .....,ucebnu sem delala z inim INSTRUKTEREM oni bili namluveni udrzba taky padla do cenika 2 hodini to taky zme nedelali ale to mi nevadi hlavne zeby my neohrozoval jizdy skusky ,ja by sem mu bola zaplatila doplnkove hodini ac by bol delal ze mnou aspon jednou parkovani nebo couvani,ale on ne ! po prve sem radila spatecku v den prvnich skuskach ,ted us ho nechcem nemozu z nim sedet ani v aute psihycky ma {terorizoval} nevim sa vyslovit dobre ale ja se trasem ako prut kedy ho vidim... chcem ineho INSTRUKTORA a ZENU zebi sem udelala skusku a bi sem zaplatila aj nejaku doplnkovu jizdu MAM OTAZKU MOZU K SKUSKE Z INIM INSTRUKTEREM? prosim aby ste my dali spravnu odpoved nechci problemy jenom ridicak nic ine ...

Reaguj


Re: Re: Opakovaná zkušební jízda

25.5.2011 15:31 vložil Mablees  IP: 90.183.82.214 (neregistrován)

Můžete . . . .musíte ale toto řešit ve Vaší autoškole . .
můžete i přejít do jiné Autoškoly . . .

Reaguj


Re: Re: Re: Opakovaná zkušební jízda

15.7.2011 21:00 vložil samanta  IP: 217.36.broadband14.iol.cz (neregistrován)

dobrý den, mohu se zeptat jak se počíta zakonná 6 měsiícní lhůta na opravne zkousky je to ode dne zapsaní prvnich zkousek , ptam se protoze na zkoušky jsem byla zapsana v říjnu a nesla jsem na ne z osobnich duvodu, a fyzicky jsem se zkoušek zučastnila až letos v dubnu a neprospela jsem, pocita se tedy od dubna nebo uz od toho rijna ikdyz jsem na nich nebyla. predem mooc děkuji za odpoved

Reaguj


Re: Re: Re: Opakovaná zkušební jízda

15.7.2011 21:09 vložil samanta  IP: 217.36.broadband14.iol.cz (neregistrován)

dobrý den, mohu se zeptat jak se počíta zakonná 6 měsiícní lhůta na opravne zkousky je to ode dne zapsaní prvnich zkousek , ptam se protoze na zkoušky jsem byla zapsana v říjnu a nesla jsem na ne z osobnich duvodu, a fyzicky jsem se zkoušek zučastnila až letos v dubnu a neprospela jsem, pocita se tedy od dubna nebo uz od toho rijna ikdyz jsem na nich nebyla. predem mooc děkuji za odpoved

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Opakovaná zkušební jízda

15.7.2011 21:32 vložil J.v.R.  IP: host186.nwt.cz (neregistrován)

Od data první skutečné zkoušky

Reaguj


Re: Opakovaná zkušební jízda

20.9.2011 02:04 vložil evžen buk  IP: ip109.anetliberec.cz (neregistrován)

to se podobá trochu i mé situaci mám problém s tím že zkoušku dělám vždy až tak po měsíci ale jde dělat po 8 pracovních dnech, za každou další jízdu musim platit na magistrátu 400 Kč a učíitel autoškoly chce 1000 Kč za další 4 hodiny zkušebních jízd , ale já žádně takové drahé dvouhodinovky nechci protože mi běží ten termín do kdyty jízdy mohu udělat....... Jinak sem z Liberce

Reaguj


Blažková

4.11.2009 15:02 vložil Lenka  IP: 212.47.9.231 (neregistrován)

Dobrý den,
nejsem spokojená s platbami autoškoly, v Praze...záloha 7000,- doplatek 5500,-..za zkoušky 1400,-..ač jsem se ptala, neřekl pan instruktor a majitel,že cena zkoušek není v ceně výcviku.Za opravnou zkoušku jízd chce 900,-...Podle toho,jak se celému výcviku věnoval jsem v jeho moci.Mám nějaké jiné možnosti?

Reaguj


Re: Blažková

4.11.2009 23:07 vložil Mablees  IP: 90.183.241.238 (neregistrován)

Bohužel moc možností nemáte , z Vašeho dotazu jsem tedy vyrozuměl že jste již absolvovala celý výcvik a byla i na zkoušce u které jste neprospěla z jízdy .
První možnost zůstat ve stejné autoškole a připravit se na opravnou zkoušku , druhá možnost přejít do jiné autoškoly , ale u této možnosti je zapotřebí počítat s tím že než Vás na zkoušku předvedou budou se chtít s Vámi povozit a dopilovat (což je rozhodně pro Vás výhodou - ale asi ne finanční )
Při přechodu do jiné autoškoly si vyžádáte Žádost , kterou pak v jiné autoškole předložíte .

Reaguj


dotaz

3.10.2009 12:24 vložil Martina  IP: 242-134-158-212.static.bluetone.cz (neregistrován

Dobrý den,měla bych dotaz.Začala jsem začátkem července autoškolu v Praze.Instruktor mi několikrát už zrušil jízdy.Má poznámky na můj dekolt..Do této doby jsem odjezdila 12h bez jediné hodiny teorie.Pořádně mi nic nevysvětlí.Vše je pro něj jednoduché.Jediné co podle něj musím umět je 40 stran v knížce abych se udržela na silnici.Neumím couvat,parkovat natož se rozjíždět do kopce.Neprocvičuje to semnou vůbec.Je možné aby mi vrátil peníze nebo alespon část za to co jsem ještě neodjezdila???Chtěla bych přejít někam jinam pokud možno v Praze.Prosím můžete mi poradit nějakou seriozní autoškolu.Děkuji za Vaši odpověď
první hodina byla na parkovišti u nějaké firmy a následně do provozu.Seděla jsem prvně za volantem a nevěděla pomalu nic jen jak se řadí a kde je jaký pedál.

Reaguj


Re: dotaz

4.11.2009 18:37 vložil Lenka  IP: r2ab122.net.upc.cz (neregistrován)

Martino,můj instruktor to dělal stejně,přečtěte si,co mně to stálo.ani jednou mi nevysvětlil,co kde v autě je,o technice jízdy ani slovo,za chyby jen nadávala ale nevysvětlil...jen kniha kniha a vyhláška, couvání jednou,parkování když on potřeboval,nenechal mně samotnou nic,dodělat,doporučil nacvičit s někým jiným...Zajímalo by mne.není li to stejný pán....jízdy jednou za dlouhé období...jen njedním směrem,dlouhé prostoje ...L.

Reaguj


neochota instruktora

6.9.2009 10:32 vložil willa  IP: 81.91.220.130

Dobrý den
V únoru jsem začla dělat autoškolu.Po různých peripetiích ,které nebudu uvádět jsem se 3.června konečně dostavila ke zkouškám.Nezvládla jsem jízdy a zaplatila si opravné.Instruktor ovšem nemá čas je pořád plně vytížen.
Neustále se vymlouvá a dává další a další termíny.Naposledy mi volat někdy v červenci ,omlouval se dával další termím na začátek srpna ,že mi to pak ještě upřesní.Nyní je skoro půlka září.Samozdřejmě se mi neozval a nereaguje ani na sms.Mluvila jsem už i s majitelem autoškoly .Ten mě odkazuje na domluvu s instruktorem.Přehazuji si mě jako horký brambor.Jsem už bezradná ,chystám si změnit autoškolu .
Je možné podat stížnost ,nebo trestné oznámení?

Reaguj


Re: neochota instruktora

6.9.2009 10:38 vložil Ondřej Horázný  IP: 65-108-207-85.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz

Budete muset přitlačit na pilu. Dejte autoškole svůj požadavek naopakovanou zkoušku písemně. Musí Vás do 15 dní nahlásit ke zkoušce na úřad. Čtete popř. zde: http://www.abeceda-autoskoly.cz/Obecna-informace/ Pozor! Běží Vám 6 měsíců lhůta! Pak musíte znova do autoškoly, pokud nestihnete úspěšně opravu.

Reaguj


Re: neochota instruktora

8.9.2009 15:43 vložil Mablees  IP: 90.183.241.238 (neregistrován)

Docela mě udivuje že majitel autoškoly s Vámi tuto věc neřeší , děláte přece u něj autoškolu néé u jeho zaměstnance !
Možná by bylo dobré ještě jednou jít za majitelem autoškoly , následně se můžete poptat na situaci na Odboru dopravy v příslušné obci !

Reaguj


Re: neochota instruktora

10.9.2009 10:10 vložil erik  IP: r11ha249.net.upc.cz (neregistrován)

Dobrý den, mám jistý problém a bohužel hlavně z mé strany. Zaregistroval jsem se do kurzu v květnu 2008. Teorie proběhla do začátku července pak jsem začal jezdit. Měl jsem v plánu si udělat připouštěcí test (test, který vám dovolí jít na zkoušku) ke zkoušce v září 2008, ale jelikož v autoškole mají jenom jednou měsíčně termín pro připouštěcí test, tak se mi to pár krát nepřihodilo, pár krát jsem byl v zahraničí a zase škola atd... prostě až teďka mám zase čas. Volal jsem do autoškoly a řekli mi že mi vypršela lhůta. Co s tím udělat? Má někdo s tím zkušenosti?

Děkuji

Reaguj


Re: Re: neochota instruktora

10.9.2009 19:59 vložil Ondřej Horázný  IP: 65-108-207-85.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz

Žádný připouštěcí test ve smyslu zákona neexistuje. Pokud s autoškolou máte takovou dohodu, potom ano. Pokud jde o termín, potom do 18 měsíců po zahájení musíte výcvik ukončit (i když i o tomto jsou spory), ale to bude ve Vaše případě až v listopadu. Takže klídek.

Reaguj


Re: Re: Re: neochota instruktora

11.9.2009 00:14 vložil erik  IP: r11ha249.net.upc.cz (neregistrován)

Dobrý den, chtěl bych se ještě zeptat

"Délka trvání individuálních kurzů není nikde stanovena. Ze zákona je omezena pouze doba trvání výuky a výcviku ode dne zahájení ke dni ukončení na 18 měsíců a lhůta pro vykonání zkoušek je 6 měsíců od ukončení výcviku."

tzn. že když například jsem jezdil naposledy v prosinci, tak už nemám nárok zkoušku? nebo to může být stanoveno autoškolou?

Reaguj


Re: Re: Re: Re: neochota instruktora

11.9.2009 17:41 vložil Ondřej Horázný  IP: 65-108-207-85.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz

Mám málo informací, zavolejte v pondělí: 739093643

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: neochota instruktora

29.11.2009 17:44 vložil erik  IP: r11ha249.net.upc.cz (neregistrován)

ze zákona mám 6 měsíců od ukončení výcviku na zkoušku. Kdy se považuje výcvik za ukončený?

Mám všechny jízdy, písemný test jsem také zvládl. Jízdu jsem nedávno pokazil (prý jsem nedával přednost zprava, ale já vím, že všude jsem se koukal a zastavil jsem.. nechtěl jsem se hádat... příště budu otáčet celou hlavou)

Reaguj


nespokojenost s druhou výcvikovou hodinou...

26.7.2009 21:25 vložil Kamila Dlouhá  IP: 93.99.117.83 (neregistrován)

Dobrý den,

Mám dotaz, zda-li mohu považovat za normální průběh, když v druhé hodině výcviku jsem pod dohledem instruktora absolvovala jízdu, v plné provozu v páteční odpolední špičce ve městě s tramvajovým provozem a na rychlostní silnici, kde jsem musela jet rychlostí 110 km/h.
Můj předešlý výcvik (1. hodina) se odehrávala na cvičišti, kde jsem udělala 2 kolečka, při kterých jsem si vyzkoušela řazení z jedničky na dvojku...
Ještě chci dodat, že s řízením automobilu nemám žádné předešlé zkušenosti.

Děkuji Vám za odpověď popřípadě radu, co dál...

Reaguj


Re: nespokojenost s druhou výcvikovou hodinou...

18.11.2010 21:34 vložil bbbb  IP: 82.100.31.3 (neregistrován)

Ne,toto normální není.

Reaguj


Re: Re: nespokojenost s druhou výcvikovou hodinou...

18.11.2010 21:51 vložil honza  IP: 82.100.31.3 (neregistrován)

druhá výcviková hodina by měla probíhat v minimálním provozu,kde se žák má učit základům ovládání vozidla.Zajínalo by mě co je to za instruktora -šílence?

Reaguj


penále za převod

25.6.2009 15:22 vložil Jan Micek  IP: 88.146.189.130 (neregistrován)

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda po mně může provozovatel autoškoly požadadovat penále, v důsledku žádosti o převedení mého výcviku na jinou autoškolu- z důvodu sprostého slovníku instruktora během absolvování jízd. Jediné dokumenty, které jsem podepsal, jsou přihlášení do autoškoly a zaplacení zálohy za jízdy. Po oznámení, mé žádosti o přechod, mi majitel napočetl počet celkově úspěšně absolvovaných jízd - záloha a následně ještě připočetl penále 15% celkové částky.

Reaguj


Re: penále za převod

30.6.2009 19:02 vložil Ondřej Horázný  IP: 65-108-207-85.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz

K žádnému penále není důvod. Pokud má v ceníku stornopoplatek, ten by mohl, ale musí ho mít v ceníku v provozovně na dostupném místě. Pak by bylo vám k tíži, že jste si to nepřečetl. Ale i kdyby to tam měl a je to tak jak píšete, bylo by to přinejmenším v rozporu s dobrými mravy.

Reaguj


Vrácení zálohy...

22.4.2009 09:01 vložil Anna Bendová  IP: 194.212.153.87

Dobrý den,máme problém s autoškolou Global Plzeň.Konkrétně se jedná o to,že moje dcera se přihlásila do kursu (začala 28.1.2009),absolvovala pouze jeden tzv.úvodní den a domluvila se,že výcvik zaplatí ve dvou splátkách.Jelikož slušně řečeno je "blbá" a okolnosti nebudu komentovat,byla dne 30.1.2009 zastavena policií ČR,kdy řídila automobil bez řidičského oprávnění.Výsledek jest zákaz činnosti řízení motor.vozidel na 1 rok a odsouzena na 3 měsíce s podmínkou na 1 rok (obdržela rozsudek 12.4.2009).O svém přestupku neprodleně informovala zmíněnou autoškolu ihned 2.2.2009 a bylo jí sděleno,že má vyčkat,až jí přijde oficiální rozsudek,pak že se tzv.uvidí,že třeba bude moci pokračovat v kursu a "bla bla bla" nebo,že si jej pak dodělá u nich atd..Pochopitelně i na doporučení policie ČR,ve výuce nepokračovala.Nyní po obdržení rozsudku,žádala paní majitelku(pana majitele) o vrácení zálohy,adekvátně vyúčtované k absolvování jednoho dne výcviku.Bylo jí sděleno,že jí to tzv.přichystá a závěr je,že obdržela dopis,že nedostane nic,protože porušila řád autoškoly ( upozorňuji,že oficiálně podepsala pouze poučení pro žáky,kde nic zakotveno v tomto smyslu není),paní majitelka jí ještě fingovaně vystavila tzv.převodku,kde měla absolvovat 38h výuky praktické a 35h teorie,což je opět podvod,jelikož byla pouze na jednom dnu 28.1.2009 a ona jí uvedla,že začala 1.2.2009.Ani nelze použít tvrzení z citace poučení...že pokud se žák nedostaví na hodiny a neomluví se,kursovné je hrazeno tak,jako by se účastnil...dcera se omluvila ihned,tedy i předložila již zmiňovaný zápis od policie ČR.V žádném případě nechci dceru ospravedlňovat,ale jde o princip a jednání ze strany autoškoly,kterému naprosto nerozumím( spíš nechce nic vracet???).Prosím tedy o radu,jak máme postupovat či kde podat stížnost na postup autoškoly.Paní majitelka se zapírá,na e-mail nereaguje,SMS nečte a volání z čísla dcery nebere,z jiného mobilu ano,ale po představení se zavěsí!!!???Děkuji za odpověď.Bendová

Reaguj


Re: Vrácení zálohy...

31.8.2009 11:37 vložil matěj  IP: kelinat214.keli.cz (neregistrován)

Jednoduše...dojděte na úřad s rozšířenou působností, kde je oddělení autoškol.
Podejte oficiální stížnost a (lze i trestní oznámení) jak to tak čtu, je to na odebrání licence autoškoly. Popř. na stránkách asociace aš najdete kontakt na p.Horázného.
Všeobecně je to tak, že dnes autoškola pod 8000.- to ani hlava nebere.

Reaguj


Re: Re: Vrácení zálohy...

2.9.2009 14:07 vložil Rokba  IP: lbcfree.nfx.cz (neregistrován)

No to je teda rada...co s má odbor dopravy společného s kurozovným? Jaké trestní oznámení...ach jo...; Podstatné jsou obchodní pomínky autoškoly. Pokud je autoškola má a je v nich uvedeno např. že určitá část zálohy je nevratná a je to řádně zdůvodněno např., závaznou rezervací místa v kurzu, tak se zrovna v tomto případě budete zálohy domáhat těžko. Každopádně odbor dopravy vám v tomto neporadí, jedině ČOI.

Reaguj


Re: Re: Re: Vrácení zálohy...

7.1.2010 22:00 vložil Ondřej Horázný  IP: 65-108-207-85.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz

Rokbo máš pravdu. Má to ale jeden háček! V obchodních podmínkách nemůže autoškola mít taková ustanovení, která odporují veřejnoprávní úpravě provozování autoškoly nebo občanskému zákoníku, či zákonu na ochranu spotřebitele. Myslím, že i ty tam máš malé rezervy.

Reaguj


Re: Vrácení zálohy...

16.9.2009 12:44 vložil hana  IP: 193.179.220.250 (neregistrován)

Dobrý den, je mi vás dost líto. Jestli vám majitelka AŠ peníze vrátí nevím, u nás je vše průhledné a vyčíslené na každou jízdu a výuku. Být vámi osobně si jí najdu v provozních hodinách nebo přímo v místě bydliště. Nejlépe s vaším otcem a tvrdě bych trvala na vrácení peněz. Jedině ústní přímá konfrontace, a vratka přímo na ruku. Pokud neustoupí, pak máte možnost jí svým kamarádům nedoporučovat. Jinak doporučuji stížnost na Krajském úřadě odbor dopravy. Z této strany je možnost důkladné kontroly a možné odebrání licence. Jinak bych si ještě stěžovala na příslušném finančním úřadě, pochybuji že Váš příjem celý přiznala. Přeju hodně úspěchů.

Reaguj


nespokojenost autoskolou

1.3.2009 10:57 vložil guzal  IP: 78.136.134.251

Dobry den,můžete mi někdo prosím poradit?
Mám dotaz ohledně změny autoškoly v průběhu výcviku a jak bych to mohla udělat?
Cely výcvik mám problémy s hrubým a neadekvátním chováním učitele a jeho neochotou cokoliv vysvětlit atd.Kromě toho, měla jsem mít 26 jízd a dvě hodiny na trenažéru, realita: měla jsem 16 jízd,a učitel tvrdí ze zbývá jenom 4 jízdy,protože prý každou jízdu jsme měli po hodině,což není pravda,ani jednou učitel nepřijel včas.No a teoretickou výuku a couvaní nemela jsem vůbec.
Předem děkuji.

Reaguj


Re: nespokojenost autoskolou

1.3.2009 12:08 vložil Ondřej Horázný  IP: 85.207.108.65

Autoškolu můžete kdykoli změnit. Doporučuji Vámpročíst si stránky www.abeceda-autoskoly.cz Dozvíte se tam, co je potřeba.

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018