Přechod do jiné autoškoly po zkoušce

27.9.2006 00:00

změna autoškoly

5.4.2012 21:54 vložil Bc. Milada Zemanová  IP: pa-nat-sla2.acvyskov.cz

Pěkný den,
ráda bych kvůli neshodám s majitelem autoškoly přešla do jiné. Mám za sebou neúspěšné závěrečné zkoušky. On však vyžaduje za tento přechod 3000 Kč, má na takový požadavek právní nárok? Děkuji za jakoukoliv radu.

Reaguj


Re: změna autoškoly

6.4.2012 07:55 vložil MIROSLAV NEUMANN  IP: 90.183.82.214

pokud máte uhrazeny i případné jízdy navíc apd. a pokud není nikde v podmínkách při nástupu do autoškoly napsána klauzule že při přechodu do jiné AŠ atd. neplatíte poplatek , tak žádný nárok na další platbu nemá .

Reaguj


Re: Re: změna autoškoly

6.4.2012 17:24 vložil Bc. Milada Zemanová  IP: pa-nat-sla2.acvyskov.cz

Pěkný den, děkuji za odpověď. Na internetových stránkách autoškoly ani nikde jinde informace o této částce za přechod jinam není. Dozvěděla jsem se to až z nástěnky autoškoly, kde je vyvěšený ceník i s touto částkou. Považuje se tento vyvěšený papír za dostačující, aby autoškola tento poplatek mohla vymáhat?

Reaguj


Re: Re: Re: změna autoškoly

6.4.2012 20:24 vložil Ondřej Horázný  IP: 161-4-80-78.tmcz.cz

Podnikatel má povinnost podle § 9 a násl. zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele informovat o cenách a to podle § 13 odst. 2 zákona č.526/1990 Sb., o cenách. Pokud je to na přístupném místě tak, abyste to mohl avidět, mohlo vby to stačit. Druhá věc je, jestli byla podepsána nejaká smlouva. Pokud nebyla, je to v každém případě v rozporu s dobrými mravy a zcela nesmyslné. Pokud je třeba vypracovat nějakou dokumentaci, za přiměřené by se dalo považovat do 500,- Kč. Cena od 1000,- Kč se považuje za vylepšení tržby.

Reaguj



Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019