Utajený přílepek k novele zákona č. 361/2000 Sb.

9.2.2012

Jedná se o zákon, který upravuje problematiku přívěsných vozíků za jízdní kola. V rámci této předlohy byl zcela nenápadně zařazen pozměňovací návrh poslance Svobody, týkající se na první pohled nevinného tématu: spolupráce s nestátními neziskovými organizacemi. Ve skutečnosti se jedná o zásadní přihrávku na soukromý byznys v oblasti bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích předem určenému subjektu a to bez výběrového řízení.

Historie projednávání tisku je zde: www.psp.cz/sqw/historie.sqw

Text sporného pozměňovacího návrhu najdete zde: www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw

Víte proč tento návrh prošel tak snadno? Novela jednacího řádu Poslanecké sněmovny zákonem č. 265/2011 Sb. již nepočítá s tím, že se pozměňovací návrhy tisknou a dávají poslancům před jejich projednáváním, ale doručují se jim jejich zveřejněním v elektronické podobě. Nepochybně se tím ušetří metráky papíru, ale stačí aby poslanec neklikl myší a nepřečte si to. Takže stačí chytře počkat na vhodný nekonfliktní zákon a proklouzne Vám Poslaneckou sněmovnou cokoli si vzpomenete. Myslíte si, že poslanci ten pozměňovací návrh četli?

Prohlédněte si stenozáznam ze druhého čtení zde: www.psp.cz/eknih/2010ps/stenprot/033schuz/s033027.htm#r5

Žádné předčítání, stačí konstatovat, že to jistě všichni četli:

Poslanec Miroslav Svoboda: "Děkuji za slovo, pane místopředsedo. Vážené kolegyně, kolegové, dovolte, abych se přihlásil k pozměňujícímu návrhu k tomuto zákonu, resp. k této novele. Měli byste to mít všichni na svých mailech, tak není potřeba číst tento pozměňující návrh, neboli je v systému zařazen. Já jenom se dívám na legislativu, jestli je tento návrh evidován. Je - tak je to v pořádku. Takže se jenom k němu přihlašuji stejně s kolegou Pavlem Bémem. Děkuji za pozornost."

Prohlédněte si stenozáznam ze závěrečného hlasování ve třetím čtení zde: www.psp.cz/eknih/2010ps/stenprot/033schuz/s033198.htm#r9 Jde o hlasování č. 155

Zde najdete výsledky tohoto hlasování: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=55552 

 No a nyní se na věc podívejme podrobněji: hovoří se zcela nevinně a ušlechtile o tuto spolupráci. Má to ale háček! Musíte být zástupce České republiky ve FIA nebo FEMA. Zde se podívejte na web FIA: www.fia.com a omrkněte, kdo je zástupce za ČR: www.fia.com/en-GB/the-fia/member-clubs/europe/Pages/CzechRepublic.aspx.

No a teď FEMA: www.fema-online.eu/index.php. Pokud si však rozkliknete na webu FEMA českého zástupce ÚAMK, zjitíte ještě ke všemu, že se nejedná o žádnou neziskovku, ale linka na web ukazuje na akciovou společnost ÚAMK, a. s. se sídlem tamtéž, co Ústřední automotoklub ČR a používající stejné žluté logo.

No a co nám to poslanci vlastně schválili? Orgány veřejné moci budou moci zástupce FIA či FEMA za ČR v podstatě jakoukoli činností, která se orgánům veřejné moci nebude chtít dělat a bude spadat do všeobjímající definice "aktivity v oblasti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích". Stačí? Chápete, co se jim povedlo? Státu se např. nebude chtít školit a zkoušet zkušební komisaře. Pověří tímto konkrétním úkolem zástupce FIA či FEMA za ČR. Co na tom, že v autoškolském zákoně je povinnost výběrového řízení. A můžeme fantazírovat dále.

 Další závěry si udělejte sami...

 

 

Autor: Redakce AAČR   |   Sekce: Zajímavosti a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Nejčtenější články za 30 dní

17.9.2021
Prodám Jawa 125 Travel

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

74% (13281)

11% (2002)

2% (439)

11% (2045)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021