Technické prohlídky výcvikových vozidel - první úspěch

11.3.2012

Ministerstvo dopravy zveřejnilo s datem 29.2.2012 návrh novely zákona č. 56/2001 Sb. tak, jak bude předložen Legislativní radě vlády.

Díky aktivnímu přístupu Ministerstva průmyslu a obchodu, zejména jeho náměstka pana Bedřicha Dandy se Asociaci autoškol ČR podařilo prosadit do návrhu zákona zrovnoprávnění intervalů technických prohlídek výcvikových vozidel autoškol. Pokud bude návrh schválen, potom od účinnosti novely budeme s osobními automobily, motocykly a malými přívěsy absolvovat technické prohlídky v intervalech jako ostatní vozidla. Dík patří jednak panu Dandovi, ale také všem autoškolákům, členům i nečlenům AAČR, kteří v prosinci pomohli s anketou o počtech a stáří vozidel.

Svůj zájem o dění můžete vyjádřit, pokud nejste našimi členy i tím, že se stanete členy AAČR:

www.asociaceautoskol.cz/asociace-autoskol-cr-os/novi-clenove-aacr-os/

 

Návrh k novelizaci:

38. V § 40 se v odstavci 1 písm. b) slova „cvičné silniční vozidlo autoškoly,“ zrušují a za odstavec 1 se vkládají nové odstavce 2 až 4, které znějí:

Navrhovaný text po úpravě:

 

§ 40
Pravidelné technické prohlídky
 
            (1) Provozovatel silničního vozidla přistaví k technické prohlídce
a) osobní automobil, nákladní automobil, jehož přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, motocykl, přípojné vozidlo, jehož přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, kromě nebrzděného přívěsu, jehož přípustná hmotnost nepřevyšuje 750 kg, nejpozději ve lhůtě čtyř let po prvním zápisu silničního vozidla do registru silničních vozidel (dále jen "zaregistrování silničního vozidla") a potom pravidelně nejpozději ve lhůtách dvou let,
 
b) nákladní automobil, jehož přípustná hmotnost převyšuje 3 500 kg, speciální automobil, autobus, silniční vozidlo s právem přednosti v jízdě, cvičné silniční vozidlo autoškoly, vozidlo taxislužby, vozidlo půjčovny automobilů určené k nájmu, kromě nebrzděného přívěsu, jehož přípustná hmotnost nepřevyšuje 750 kg, přípojné vozidlo, jehož přípustná hmotnost převyšuje 3 500 kg, nejpozději ve lhůtě jednoho roku po zaregistrování silničního vozidla a potom pravidelně nejpozději v jednoročních lhůtách,

Za Výkonou radu AAČR

Ondřej Horázný

předseda AAČR

Celý text návrhu zákona najdete zde:

www.lepsipravo.cz/TopicForm.aspx

 

 

Autor: Redakce AAČR   |   Sekce: Zajímavosti a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Nejčtenější články za 30 dní

17.9.2021
Prodám Jawa 125 Travel

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

74% (13284)

11% (2002)

2% (439)

11% (2045)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021