Jak vyřešit problémy, které Vám připravila Česká kancelář pojistitelů

23.2.2013

Dostali jste Výzvu k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných od České kanceláře pojistitelů? Pokládáte tuto výzvu za neoprávněnou?

Česká kancelář pojistitelů neměří všem stejným metrem

Každý rok obdrží kolem 400 tis. motoristů nepříjemný dopis - výzvu k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných. Česká kancelář tak vymáhá sankce po všech, kteří z jakéhokoliv důvodu neuhradili zákonné pojištění. Mnohdy však zcela neoprávněně. Často tak jsou upomínáni vlastníci vozidel, kteří svůj vůz již prodali, nebo jej stále vlastní, ale z jakéhokoliv důvodu neprovozují.

Bohužel naprostou většinu námitek od dotčených vlastníků, kteří se proti praktikám České kanceláře pojistitelů rozhodli bránit, tato organizace obratem zamítá. A to i ve zcela jednoznačných případech, kdy bylo vozidlo prokazatelně mimo pozemní komunikace. Kancelář tak mnohdy požaduje úhradu pojistky za vozidla sešrotovaná, nebo dlouhodobě odstavená v servisech. Pohledávky se tak rychle dostávají k inkasním agenturám.

Zatímco individuální stížnosti jednotlivců jsou zamítány, tak námitky specializované firmy Česká kancelář pojistitelů zpravidla akceptuje. Neměří tak všem stejným metrem.

Tomáš Angreška z Českého konzultačního portálu (www.stopckp.cz) dodává: „Kancelář pojistitelů si dobře uvědomuje, že máme oporu v zákonech a spolupracujeme se silnou advokátní kanceláří. Drtivou většinu případů, kdy jsme jednali v zastoupení našich klientů, se podařilo obratem uzavřít.“

 Příloha: Ukázkový případ. Mezi klientem a českou kanceláří pojistitelů proběhlo několik námitek a následných zamítnutí. V okamžiku, kdy stejný případ začala řešit specializovaná firma, byl případ obratem uzavřen.

 

Více informací se dozvíte přímo u poskytovatele služby na telefonu 725 711 077 a nebo na adrese info@stopckp.cz

Jak postupovat, když mi přijde výzva o zaplacení příspěvku nepojištěných od České kanceláře pojistitelů?

V případě, že vám dojde upomínka a Vaše námitka byla zamítnuta, pak je potřeba se velmi důrazně bránit. Inkasní společnosti, které si najímá Česká kancelář pojistitelů, jsou zejména EOS KSI Česká republika a TRANSCOM. Novinkou u společnosti EOS KSI je to, že Váš případ, pokud odmítáte zaplatit, předají tzv. inspektorovi. Tento Váš osobní inspektor se ve Vás snaží vzbudit dojem, že je exekutor. Exekuce-zabavení majetku může nastat pouze po soudním rozsudku, který nabyde právní moci.

Navštivte Český konzultační portál

 

Autor: Ondřej Horázný   |   Sekce: Zajímavosti a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Nejčtenější články za 30 dní

17.9.2021
Prodám Jawa 125 Travel

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

74% (13281)

11% (2002)

2% (439)

11% (2045)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021