Stop laciným autoškolám!

2.3.2016

 

Položme našemu zákazníkovi otázku: „Je cena kurzovného v autoškole nejdůležitější faktor pro její výběr?“

Mnohé autoškoly se domnívají, že přilákají nové klienty nízkou cenou, která je však uměle vytvořena na úkor kvality a mnohdy i šizením klienta. My, kteří chceme naši práci dělat pořádně, budeme postupně nuceni snížit ceny na úroveň těch nejlevnějších, jinak nebudeme konkurenceschopní.

 

Řada autoškol si neuvědomuje, že celkový počet klientů na všechny autoškoly dohromady je stejný, a hraje se jen o to, jak si tyto klienty mezi sebe rozdělíme. Navíc jsou slabé ročníky a poptávku nelze ovlivnit cenou. Nemůžeme donekonečna konkurovat zlevňováním, aniž bychom nezkrachovali. Konkurovat kvalitou, když ji nikdo nedocení, bohužel nelze. Kam až tato spirála smrti může klesnout?

 

Kdo si půjde dělat řidičák za 10.000 Kč a více, když ho konkurence odvedle nabízí za 7.000 Kč, a ony tři tisíce jsou jediný reálný rozdíl, který zákazník vidí? Naším cílem je jim ty rozdíly ukázat a vysvětlit.

 

Je třeba se zaměřit na:

 

§    úplnost informací a ochranu spotřebitele (ceny, obchodní podmínky, stornopoplatky)

§  důsledné dodržování počtu a délky praktických jízd

§  řádně a včas platit odpovídající mzdy našim zaměstnancům (může být kvalitní učitel levný?)

§  kvalitní vlastní technické zázemí pro teoretickou přípravu (fenoménem je nic nemít…)

§  kvalitní a moderní vozidla pro praktický výcvik

§  výhody monitoringu všech praktických jízd systémem GPS

 

Chceme, aby naši budoucí klienti věděli, za co přesně platí – a tím pádem i čeho se jim nedostane, když si zvolí laciný výcvik. Bohužel, vysoká cena není nutnou zárukou kvality, a proto musíme přijít s informační kampaní, která poskytne přehledně všechny informace o vztahu mezi cenou výcviku a jeho kvalitou.

 

Projekt by měl být dlouhodobý a zahrnovat:

 

§  Informování veřejnosti za pomoci médií o aktuálním tristním stavu výuky a výcviku žadatelů o řidičské oprávnění v dumpingových autoškolách

§  Působení na obecní úřady, aby aktivně dohlížely na kvalitu výuky a výcviku na území jejich obce a zvyšovaly tak nepřímo bezpečnost provozu na pozemních komunikacích

§  Vydávání tiskových a propagačních materiálů doporučující správný postup při výběru autoškoly, např. desatero žáka autoškoly.

§  Tlak na veřejné kontrolní instituce (ČOI, MDČR) a utváření metodických návodů jak eliminovat zmiňované nešvary (např. obcházení DPH)

§  Ve spolupráci s MDČR upozorňovat spotřebitele na hlavní nešvary při realizaci autoškoly a jejich možné postihy a důsledky

 

 Nemůžeme již déle čekat, že se za naši věc postaví samo Ministerstvo dopravy, ČOI, živnostenské či jiné státní orgány. Musíme se o změnu zasadit sami, a proto voláme po Vaší pozornosti a spolupráci.

 

Rádi bychom pro tento projekt našli širší podporu mezi členy i nečleny AAČR a utvořili tak určitou „projektovou skupinu“, která by se pod hlavičkou AAČR samostatně zabývala touto problematikou dlouhodobě, utvořila samostatný provozní rozpočet, společně vytvářela marketingové i propagační materiály a další podpůrné prostředky.

Zaujal Vás náš projekt? Věříže, že můžeme něco změnit? Prosím kontaktuje nás níže pro další informace. 

 

Ing. Aleš Horčička

místopředseda AAČR

asociace@skolici-stredisko.com

723 876 052

Autor: Aleš Horčička   |   Sekce: Zajímavosti a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Nejčtenější články za 30 dní

17.9.2021
Prodám Jawa 125 Travel

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

74% (13281)

11% (2002)

2% (439)

11% (2045)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021