Školení řidičů do 3.5 t

9.2.2010

Vložit nový příspěvek

Školení řidičů do 3.5 t

9.2.2010 19:16 vložil Jirka (Jirka)  IP: r2bf45.net.upc.cz

Dobrý den,
kde je napsáno více ohledně školení řidičů tzv. referentů??, musí se tohoto školení zůčastnit například automechanik, ktery nikdy neopustí s vozidlem firmu (areál) ale pouze vozidlem najíždí na dílnu. A je nutnost účast každý rok??? Díky


Vložit nový příspěvek    Citovat


Re: Školení řidičů do 3.5 t

9.2.2010 20:04 vložil Mablees ()  IP: 90.183.82.208 (neregistrován)

Jirka napsal

Dobrý den,
kde je napsáno více ohledně školení řidičů tzv. referentů??, musí se tohoto školení zůčastnit například automechanik, ktery nikdy neopustí s vozidlem firmu (areál) ale pouze vozidlem najíždí na dílnu. A je nutnost účast každý rok??? Díky
Zákoník práce upravuje školení zaměstnanců o právních a ostatních předpisech, týkajících se bezpečnosti a ochrany zdraví pri práci. Neobsahuje žádná specifická ustanovení, která by upravovala školení řidičů (referentů), ale i přesto :
§ 37 odst. 5 , § 103 odst. 2 , § 103 odst. 3 , § 106 odst. 4 , § 230 odst. 2 a 3 , § 301 , § 349 odst. 1 . . . .

prijmout vnitrní predpis kterým urcí obsah a cetnost školení zamestnancu, kterí
v pracovneprávním vztahu rídí motorová vozidla
 zajistit zamestnancum školení, které doplnují jejich odborné predpoklady a
požadavky pro výkon práce
 soustavne vyžadovat a kontrolovat dodržování predpisu k zajištení bezpecnosti a
ochrany zdraví a znalost techto predpisu overovat
 vést dokumentaci o provedeném školení a tuto dokumentaci uchovávat
v souladu s vnitrním predpisem zamestnavatele
 i když forma, zpusob a periodicita nejsou v žádném právním predpise presne
stanoveny, zustává na zamestnavateli a jeho vnitrním predpise aby toto stanovil.
Zejména pri urcení rozsahu a cetnosti lze zohlednit úpravu obsaženou v zákone
c. 247/2000 Sb., a to v tom smyslu, že požadavky stanovené zamestnavatelem
by zpravidla nemely být prísnejší, než jsou požadavky na zdokonalování
odborné zpusobilosti ridicu urcené tímto zákonem . .


Vložit nový příspěvek    Citovat


Re: Re: Školení řidičů do 3.5 t

2.5.2010 18:59 vložil Radim ()  IP: 189.29.broadband11.iol.cz (neregistrován)

Mablees napsal

Zákoník práce upravuje školení zaměstnanců o právních a ostatních předpisech, týkajících se bezpečnosti a ochrany zdraví pri práci. Neobsahuje žádná specifická ustanovení, která by upravovala školení řidičů (referentů), ale i přesto :
§ 37 odst. 5 , § 103 odst. 2 , § 103 odst. 3 , § 106 odst. 4 , § 230 odst. 2 a 3 , § 301 , § 349 odst. 1 . . . .

prijmout vnitrní predpis kterým urcí obsah a cetnost školení zamestnancu, kterí
v pracovneprávním vztahu rídí motorová vozidla
 zajistit zamestnancum školení, které doplnují jejich odborné predpoklady a
požadavky pro výkon práce
 soustavne vyžadovat a kontrolovat dodržování predpisu k zajištení bezpecnosti a
ochrany zdraví a znalost techto predpisu overovat
 vést dokumentaci o provedeném školení a tuto dokumentaci uchovávat
v souladu s vnitrním predpisem zamestnavatele
 i když forma, zpusob a periodicita nejsou v žádném právním predpise presne
stanoveny, zustává na zamestnavateli a jeho vnitrním predpise aby toto stanovil.
Zejména pri urcení rozsahu a cetnosti lze zohlednit úpravu obsaženou v zákone
c. 247/2000 Sb., a to v tom smyslu, že požadavky stanovené zamestnavatelem
by zpravidla nemely být prísnejší, než jsou požadavky na zdokonalování
odborné zpusobilosti ridicu urcené tímto zákonem . .
Takze nemusim mit skoleni referentu kazdy rok jak mi to rika muj zamestnavatel? S jakou pravidelnosti bych na skoleni mel chodit, nebo nemusim vubec a co testy, taky nas strasi ze budem psat po nejakem case testy? dekuji za odpoved.


Vložit nový příspěvek    Citovat


Re: Re: Re: Školení řidičů do 3.5 t

2.5.2010 20:38 vložil Mablees (Mablees)  IP: 90.183.82.208

Radim napsal

Takze nemusim mit skoleni referentu kazdy rok jak mi to rika muj zamestnavatel? S jakou pravidelnosti bych na skoleni mel chodit, nebo nemusim vubec a co testy, taky nas strasi ze budem psat po nejakem case testy? dekuji za odpoved.
Je to vše na uvážení zaměstnavatele . . . mám firmy které to chtějí každý rok a firmy které každý druhý rok (90 % každý rok) . Testy nejsou poviností , ale zas je to na uvážení zaměstnavatele - pokud si dohodne s AŠ testy :-) . Samozřejmě ale po nenapsání testů Vám nebude odebrán (pozastaven) řidičák - nebojte :-)


Vložit nový příspěvek    Citovat


Je třeba ref. školení i v tomhle případě?

16.9.2010 08:14 vložil Roman ()  IP: 208.redict.net (neregistrován)

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli je nutné i školení referentů například v tomto případě: Koupil jsem nové auto, které jsem napsal na moji firmu, takže firemní automobil. Vůz dám matce, s vozem nebude jezdit služebně, ale soukromé jízdy. Když řídí v tomhle případě služební vůz, musím mít referentské školení?
A může služební vůz řídit další třetí osoba (třeba kamarád) nebo jen rodina?


Vložit nový příspěvek    Citovat


Re: Je třeba ref. školení i v tomhle případě?

16.9.2010 19:40 vložil Ondřej Horázný ()  IP: 161-4-80-78.praha.adsl.tmcz.cz (neregistrován)

Roman napsal

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli je nutné i školení referentů například v tomto případě: Koupil jsem nové auto, které jsem napsal na moji firmu, takže firemní automobil. Vůz dám matce, s vozem nebude jezdit služebně, ale soukromé jízdy. Když řídí v tomhle případě služební vůz, musím mít referentské školení?
A může služební vůz řídit další třetí osoba (třeba kamarád) nebo jen rodina?
Auto je Vaše, můžete si s ním dělat co chcete. Školení je třeba pouze pro Vaše zaměstnance. Při soukromém použití pozor na dańově uznatelné výdaje, poraďte se s daňovým poradcem.


Vložit nový příspěvek    Citovat


Vložit nový příspěvek

Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

75% (13139)

10% (1870)

2% (397)

11% (1954)




Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020