Asociace autoškol nesmí radit autoškolám - rozhodl ÚOHS

25.10.2011

Asociace autoškol obdržela dopis od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Je nám vytýkáno, že v této rubrice ve článku "Metodická pomůcka pro kalkulaci nákladů za výcvik skupiny B" zveřejňujeme kalkulaci nákladů autoškoly, která je způsobilá narušit hospodářskou soutěž.

Pracovníci úřadu možná netušili, že autoškoly mají zákonem předepsanou minimální hodinovou dotaci. Dále je třeba vzít v úvahu, že benzín stojí stejně, cestovní náhrada na výpočet amortizace je daná zákonem, minimální mzda v daném oboru též, o odvodech státu nemluvě. Tato "metodická pomůcka neměla v žádném případě navádět k uzavírání zakázaných dohod, naopak měla pomoci v kalkulaci cen zejména začínajícím podnikatelům, kteří ještě nevědí co je čeká za náklady.

Vzhledem k tomu, že nám byla v dopise naznačena hrozba sankce do výše 10 000 000 Kč, rozhodně se s úřadem nebudeme "přetahovat" a pouštět do správního řízení. Nejpozději dne 31.10.2011 bude kalkulace z webu stažena. Máte několik posledních dní na to, abyste ji mohli shlédnout. Pokud bude někdo z řad členů Asociace autoškol ČR do budoucna potřebovat individuální konzultaci v ekonomické oblasti, bude se i nadále moci obrátit na výkonnou radu.

Bylo by nepochybně dobré, aby úřady raději zaměřil pozornost na autoškoly, které nabízejí svůj výcvik za tak nízké ceny, které těžko mohou obsáhnout při dodržení minimální hodinové dotace výuky a výcviku byť jen nákladů.

Plný text dopisu si můžete stáhnout zde: DOPIS ÚOHS

Autor: Redakce   |   Sekce: Informace a služby pro AŠ   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Nejčtenější články za 30 dní

5.1.2022
Prodám Iveco Eurocargo ML150 E28, r.v. 2000

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

74% (13300)

11% (2017)

2% (442)

11% (2055)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022