Návrh novely zákona č. 361/2000 Sb.

13.3.2011 00:00

mrkněte do důvodové zprávy

14.3.2011 14:47 vložil bobr  IP: GW-BezvaNET.nsys.cz (neregistrován)

"Navrhovaná změna povinnosti řidiče vztahující se k používání telefonních přístrojů nebo jiných obdobních zařízení za jízdy představuje její zpřísnění. Navrhuje se zakázat při řízení jakékoli používání těchto zařízení, nikoli tedy jen v návaznosti na jejich držení.
Podle provedených průzkumů, které zkoumaly pozornost, koncentraci a reakční rychlost řidiče při různých podobách telefonování, představuje telefonování velice závažnou překážku v plné koncentraci, kterou výrazně snižuje, a zároveň prodlužuje reakční dobu řidiče. Při měření prováděném ve spolupráci s Centrem bezpečné jízdy Polygonu Most bylo zjištěno, že řidiči, kteří za jízdy telefonují, ať už při držení telefonu v ruce nebo při použití tzv. „hands-free“ sady, sice podvědomě snižují rychlost, nicméně jejich pozornost je snížena, což se projevilo zejména na prodloužení reakční doby.
Např. při jízdě v rychlosti 70 km/h a telefonování za použití hands-free sady ujel řidič o cca 13 metrů více před zahájením brzdění, než při plné koncentraci. Při držení telefonu v ruce činil tento rozdíl 18 metrů. Prodloužena byla i reakční doba na náhlou překážku na silnici, pomalejší byly i rozjezdy.
Z důvodu závažnosti a nebezpečnosti telefonování při řízení jako způsobu rozptýlení řidiče se tedy navrhuje jeho úplný zákaz spolu s příslušnou skutkovou podstatou přestupku."


Interkom v helmě - smůla. Při vyjížďce s manželkou na zmrzlinu mi bude klepat do helmy, abych zastavil, když mi chce něco říct. A učit budeme jen do 50 km/h, protože ve vyšších rychlostech mě žáci neslyší :)

Reaguj


Re: mrkněte do důvodové zprávy

14.3.2011 14:50 vložil bobr  IP: GW-BezvaNET.nsys.cz (neregistrován)

A navíc: pít kafe za jízdy můžete, snídat za jízdy můžete, honit vajgla po podlaze můžete....to zřejmě vliv na prodloužení reakční doby nemá

Reaguj


Re: Re: mrkněte do důvodové zprávy

14.3.2011 20:37 vložil Ondřej Horázný  IP: 161-4-80-78.tmcz.cz (neregistrován)

Hlavně se nechovat v rozporu se zákonem:

Ženská fakt nepatří za volant! Když jsem se dnes ráno při jízdě po dálnici podíval do levého jízdního pruhu, viděl jsem v něm za sebou ženskou v posledním modelu BMW, která to frčela 160-kou, a při tom si ve zpětném zrcátku malovala oči !!! Když jsem se po ní za chvíli znova ohlídl, byla už napůl v mém jízdním pruhu a pořád si malovala ten kvicht. Já teda něco vydržím, ale tohle mě tak vyděsilo, že jsem upustil holící strojek, který mi při pádu vyrazil z druhé ruky koblihu. Jak jsem se ve zmatku snažil vyrovnat vůz koleny opřenými o volant a zároveň zachytit koblihu, vyklouzl mi mobil od ucha a spadl do kelímku s kávou, který jsem měl mezi koleny. Kafe se vylilo, popálilo mě na koulích, zničil se mi mobil a přerušil důležitý hovor.... Zasraný baby za volantem !!!

Reaguj


Re: Re: Re: mrkněte do důvodové zprávy

14.3.2011 22:15 vložil Pepa  IP: 85.239.253.9 (neregistrován)

Ha,ha,ha. To bylo fakt ftipný !!!

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020