Vzdělávání zkušebních komisařů a učitelů autoškol v Rakousku

14.4.2018

V polovině března jsem se zúčastnili jako hosté Rakouského svazu autoškol tréninkového dne pro zkušební komisaře a učitele autoškol.

Průběh akce odpovídal tomu, co bylo avizováno v předchozím článku. V první den akce se účastnilo přes 200 účastníků, z toho většina komisařů. Paralalně probíhaly teoretické přednášky a praktické jízdy. Každý účastník se mohl rozhodnut, zda dopoledne přednášky a odpoledne jízdy, či naopak. Mohl tam být den či dva. Na jízdách si účastníci mohli vyzkoušet veškerá dostupná vozidla od skůtrů přes elektro auta, vodíkové auto, traktory, autoškolskou soupravu C+E, třínápravový autobus, tahače návěsů na alternativní paliva, couvání s VW Tiguan s přívěsem s couvacím asistentem apod.

Zkušební komisaři v Rakousku mají za povinnost absolvovat každoročně přesně podle směrnice 3 dny školení. Z toho 2 dny teorie a 1 den praxe. Abslovovat to mohou jednak na této akci nebo i jinde na akreditovaných školeních, kdekoli chtějí. Nikdo je po 5 letech nepodrobuje přezkoušení, kde by museli znovu skládat stejné zkouškym, jako když začali vykonávat svoji činnost. Pouze absolvují školení a po 5 letech jim prodlouží průkaz. Podobně jako u nás řidiči.

Zde se můžete podívat na informace z webu Rakouského svazu autoškol:

www.wko.at/branchen/transport-verkehr/fahrschulen-allgemeiner-verkehr/bundesfahrpruefertag--und-fahrlehrertag-2018.html

Najdete tam i prezentace jednotlivých odborných přednášek.

Autor: Ondřej Horázný   |   Sekce: Zajímavosti a články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Přihlášení

Jméno:
Heslo:
přihlašovat automaticky  

  Poslat heslo

Jaký způsob výcviku motocyklů preferujete?

74% (13281)

11% (2002)

2% (439)

11% (2045)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021