ZAJÍMAVOST - fotogalerie - zkoušky motocyklů SRN Hameln

16.9.2010 00:00

Výcvik moto

17.9.2010 22:55 vložil Marcel Zíma  IP: ip-94-112-172-205.net.upcbroadband.cz

Určitě to byla zajímavá návštěva, také bych se rád něčeho podobného zúčastnil. Ale zajímal by mě spíš výcvik úplného začátečníka (např. 15ti letá holčina, která na motorce v životě neseděla). První hodiny na cvičišti takového začátečníka bez druhého ovládání si nedovedu představit. Běhat za žákem a chytat padající motocykl, nebo ho prostě nechat párkrát spadnout?
Jinak proti výcviku bez řídítek bych nic neměl.
Možná bych nechal možnost - výcvik s i bez - dle konkrétní situace. Ovšem pro výcvik bez řídítek bych umožnil použít žákův vlastní motocykl. Ať má žák možnost jezdit na motocyklu který mu "pasuje k postavě".
Samozřejmě by se podle toho odvíjela i cena za kurz. Na vlastním motocyklu by byl výcvik určitě levnější a za zapůjčení motocyklu autoškolou by si žák musel připlatit.
Samotná zkouška by každopádně měla probíhat samostatně bez komisaře v zádech.
Dokud si žák na samostatnou jízdu netroufne, nebo ji nezvládne, nemá na silnici co dělat.

Reaguj


Re: Výcvik moto

18.9.2010 09:32 vložil Ondřej Horázný  IP: 161-4-80-78.praha.adsl.tmcz.cz (neregistrován)

Právě Vámi zmiňovaná varianta je to, na čem se v neformálních debatách shodujeme s těmi, kdo budou kompetentní to navrhovat. Jinak detaily o tom, jak je to na začátku si budete moci poslechnout osobně od pana Proske na valné hromadě AAČR

Reaguj


Re: Výcvik moto

19.9.2010 13:20 vložil MATY  IP: 218.183.broadband13.iol.cz

Naprosto souhlasím, takřka stejný návrh jsem nastínil už před rokem, nuže uvidíme jak se s tím naši zákonodárci "poperou", velice se těším na debatu s panem Proske

Reaguj


Vybavení autoškoly ?

16.9.2010 22:53 vložil učitel  IP: 77-client42.nitex.cz (neregistrován)

Vybavení autoškoly tak trošku sklepař, ne? Mnoho autoškol u nás je proti němu univerzitami.... Akorát, že on to dělá za německý ceny a my za sklepařský, ach jo.

Reaguj


Re: Vybavení autoškoly ?

17.9.2010 09:09 vložil Ondřej Horázný  IP: 161-4-80-78.praha.adsl.tmcz.cz (neregistrován)

Naprosto nechápu proč tímto označením pana Proske urážíte. Nebyl jste tam a viděl jste jen pár fotek. Pan Proske je živnostník, dělá sám a přitom má 2 provozovny: jednu v domě, kde bydlí a jednu na hlavní třídě v okresním městě Hameln. Dělá B, A1, Ao, An a BE. Jeho vybavení je naprosto odpovídající potřebám výuky. Pokud děláte za "sklepařské ceny" je to Váš problém. Nikdo Vám nebrání nabízet opravdickou práci za opravdické ceny.

Reaguj


Re: Re: Vybavení autoškoly ?

26.9.2010 11:00 vložil Honza  IP: 85.239.253.9 (neregistrován)

To co jste tam nafotili je moc pěkné. Ale nechápu , když píšete , že pan Proske dělá skupiny B,A1,Ao,An a BE, kde se tam vzal nákladní automobil na C ???
Bez řidítek je to pěkné , ale zajímalo by mně kde by jsme vzali peníze na cvičné plochy ???
Mám moto trenažér a myslím si , že je super i když motorku nenahradí.
Co se radši s panem Bezděkovským místo návštěv Německa projet po Praze a ukázat kde by se za rozumnou cenu dala pronajmout plocha jako cvičiště!!! Asi nikde co ?!
Jsme v Čechách a mysleme Česky za České ceny !
Stačí co jsme si udělali s profesními průkazy - podle EU .
Tam tento bordel ještě neplatí a u nás si to již užíváme !!!
S pozdravem
Honza.

Reaguj


Re: Re: Re: Vybavení autoškoly ?

26.9.2010 18:19 vložil Ing. Aleš Horčička  IP: adsl-static-82-202-17-137.liberec.tiscali.cz

možná se Vám otevřou jiné dimenze myšlení, když Vám nyní řeknu že při těch zkouškách nikdo neřešil žádné cvičiště a jízdní úkony realizovali na normálních komunikacích... které nikdo nijak neuzavíral, pouze byli řekněme "odlehlé" ... a taky to jde...

Reaguj


Re: Re: Re: Vybavení autoškoly ?

26.9.2010 21:16 vložil Ondřej Horázný  IP: 161-4-80-78.praha.adsl.tmcz.cz (neregistrován)

Takže nákadní automobil se tam vzal proto, že jsme byli na exkurzi na zkouškách ve zkušebním centru TUV NORD a kolega Bezděkovský byl pozván na účast při zkoušce (zkuste si to představit u nás...).
Nerozumím tomu "mysleme Česky za České ceny". Po cestě jsme tankovali o 2 Kč za litr levněji v SRN, jedli za stejné ceny a ubytování jakbysmet.
Pokud jde o profesní průkazy tak tam školení mají a skutečně, pro to, co je tady pokud jde o řidiče, kteří mají řidičák před rokem 2008 tak pro to se slušné slovo hledá těžko. Dnes se k tomu už nikdo nechce hlásit, natož to změnit...

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Vybavení autoškoly ?

26.9.2010 22:08 vložil Venca  IP: 189.29.broadband11.iol.cz (neregistrován)

Vypadá to, že některá skupina lidí, teda konkretně z řad exkurze v německu je z toho uplně paf a je to pro ně obrovský vzor, tak jak už tady bylo psano, že v česku je tradice hledat vzory ze "západu". Myslím, že autoškolství tady ma nejakou tradici, i dobrou úroven výuky. Měli bychom zůstat nohama na zemi v česku. Pokud jde o vše co je tady v ČR špatně včetně profesních průkazů by se za to měli zodpovídat především nějací rádoby odborníci poslanci, kteří tohle vše navrhli, bo ty mají od všeho klíče už delší dobu a i ted mají další nástupce.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Vybavení autoškoly ?

27.9.2010 09:15 vložil Ing. Aleš Horčička  IP: 2.190.broadband2.iol.cz

.... o tom jestli je někdo paf a nebo není bych si dovolil polemizovat... Spíše se Vám zde nastínit jak jsme někdy papežštější než papež....

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Vybavení autoškoly ?

27.9.2010 08:27 vložil Honza  IP: 85.239.253.9 (neregistrován)

Ok. tak jestli to dobře chápu,tak v této autoškole , kde jste byli je živí pouze osobáky a motorky.
To tady zas až tolik nejde. Protože pokud chi mít školící středisko musí mít i bus a nákl. automobil a to vše podle nových stupidních podmínek (tj. : ABS,12tun apod )! I I když je na tyto kategorie ŘP dnes minimum lidí vozový park je tudíž prodělečný.
Myslím si, že je untěchto vozidel určitě na nic vyžadovat ABS atd. a že se víc naučili lidi na V3S a Ife než na moderních autech s posilovači a synchrony.
K tomu myšlení Česky - to jsem myslel,aby jste vysvětlil , kde tam vyučují první jízdy na motorce ( cvičiště???) a za kolik ho maji pronajaté (pokud nejsou tak bohatí,že si ho koupili ?!)!
A také za jaké ceny dělají výcvik na B a A. Nechtějte mně oblbovat, že za ceny jako my !!! Do Německa jezdím a vím za kolik je benzín, jídlo a ubytování - jak kde ( ceny se dost liší podle regionu) !
Napište za kolik je jejich autoškola v nájmu .
A zkuste někde dělat zkoušky s kužely na otevřené komunikaci u nás-tak Vás buď někdo přejede nebo Vás ukamenují !
Každý z nás moc dobře ví jak jsou dnes u nás řidiči ohleduplní vůči vozidlu autoškoly ( troubení a nadávání je normální !.

Reaguj


Re: Vybavení autoškoly ?

17.9.2010 16:03 vložil Ing. Aleš Horčička  IP: adsl-static-82-202-17-137.liberec.tiscali.cz

Osobně se mne to také dotklo, kdyby měli všechny autoškoly, ve mnestech kde provozuji autoškolu, alespoň takové vybavení jako pan Proske, hned by kvalita byla někde jinde.... Na provozovně přímo v Hamelnu, bylo např. vidět dámskou ruku v designu paní Proske...

Reaguj


Re: Re: Vybavení autoškoly ?

17.9.2010 22:11 vložil Viktor  IP: 59.206.broadband2.iol.cz

Nevím zda jsem to dobře pochopil, ale z interiéru autoškoly pana Proske tam žádný obrázek není je vidět jen okna a poutač tak není co kritizovat. Interiérové obr. pokud se nepletu paří ke zkušebně, která jeho není. Zodpovědně mohu uvést že vybavení a úroveň zkušebny/ z toho co je možné vidět na fotkách/ vypadá obdobně jako . v mé autoškole, nebo např. v nejbližší autoškole konkurence. Zdůrazňuji z toho je vidět z fotek samozřejmě jsem tam nebyl.

Reaguj


Re: Re: Re: Vybavení autoškoly ?

18.9.2010 19:34 vložil macek adam  IP: snat.poruba.net (neregistrován)

http://www.fahrschule-proske.com/index.html

Reaguj


Re: Vybavení autoškoly ?

18.9.2010 20:55 vložil Vilém  IP: 189.29.broadband11.iol.cz (neregistrován)

Nevidím na vybavení učebny, nebo na všem ostatním nic super a něco co by bralo dech. Nevím co ta návštěva přinesla a přinese nám v české republice. Ty co tam byli a nevím o koho se jedná a kolik jich bylo se dobře jen pohostili :-) Vybavení autoškol v česku je někde na nesrovnatelné úrovni o vozovém parku nemluvě. Nic protoi tomu pánovi nemám, ale nemyslím si že je potřeba si brat příklad z německa, potažmo po celé Eu. Ted je to ale velky trend, že v EU je vše nejlepší a opičit se po všem co dělají. Ta unie nás jednou bude všechny mrzet, dobře že tam ještě nejsme a třeba ani nebudem. Ty co tam vztoupili už dávno litují. Příšte to bude návštěva někde v garáži ve Francii nebo Anglii a opět to bude úžasné a inspirující.

Reaguj


Re: Re: Vybavení autoškoly ?

19.9.2010 08:41 vložil aš Aujezdský  IP: gw04.ecic.cz

Milý Viléme, když nevíš, kdo Ti lidé jsou a proč tam byli, tak proč tady něco hodnotíš? Jinak ČR je členem EU od 1.5.2004, jestli si trošku nezaspal, že už nemáme Svazarm.

Reaguj


Re: Re: Re: Vybavení autoškoly ?

19.9.2010 08:56 vložil Vilém  IP: 189.29.broadband11.iol.cz (neregistrován)

A kdo ti lidé jsou? No Svazarm uz neni, ale nekdy to tak vypada i myslenim ze.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Vybavení autoškoly ?

19.9.2010 13:24 vložil MATY  IP: 218.183.broadband13.iol.cz

vida, ve fóru se objevuje i trocha humoru, protože tento příspěvek snad nemohl být myšlen vážně...

v článku je jasně napsáno cituji: "kde jsme se zúčastnili, ve složení Ing. Mgr. Horázný (AAČR), Ing. Horčička (AAČR) a Mgr. Bezděkovský (MDČR)"

pokud nejsou jasné zkratky tak AAČR jest asociace autoškol České republiky a MDČR znamená ministerstvo dopravy České republiky

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Vybavení autoškoly ?

19.9.2010 17:58 vložil Vilém  IP: 189.29.broadband11.iol.cz (neregistrován)

Děkuji za vysvětlení zkratek a identifikaci odborníků těchto organizací.

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019