MOTOŠKOLA: minimum pro žáky autoškol skupiny AM, A1, A2, A

26. 06. 2024
V posledním roce jsme intenzivně pracovali na přípravě nové publikace pro přípravu žadatelů k získání řidičského oprávnění skupin AM, A1, A2 a A. Společně s naším partnerem, nakladatelstvím Grada Publishing, a.s., vyšla v březnu 2024 tato motoučebnice pod názvem MOTOŠKOLA - Minimum pro žáky autoškol skupin AM, A1, A2 a A.
MOTOŠKOLA: minimum pro žáky autoškol skupiny AM, A1, A2, A

Kniha je koncipována jako ucelený přehled všech potřebných informací pro získání řidičského oprávnění skupiny A a jejich podskupin se zaměřením na začínající řidiče motocyklu. Koncepcí se jedná o unikátní publikaci na trhu pro přípravu začínajících motorkářů. 

Na sto třiceti dvou stranách se obsahově podařilo spojit všechny nutné základy současných požadavků na přípravu a závěrečnou zkoušku motorkářů. 

Cílem této pomůcky je základním způsobem přiblížit jak ovládání motocyklu, tak zvládnutí metodiky jízdních úkonů na cvičišti pro absolvování praktické části závěrečné zkoušky. Samozřejmostí jsou potom aktualizovaná pravidla silničního provozu a dopravních značek. Pravidla silničního provozu jsou doplněna a zaměřena na nové testové otázky (viz. www.noveotazky. cz). 

V šesti kapitolách učebnice tak nechybí ani teorie zásad bezpečné jízdy na motocyklu a vyšší škola jízdy. 

Jsme si vědomi, že získání řidičského oprávnění na motocykl vyžaduje kvalitní a intenzivní přípravu. Věříme, že právě tato publikace bude dobrým pomocníkem a rádcem nejen pro samotné žáky autoškol, ale i pro jejich učitele. 

Zároveň jsme velmi potěšeni zájmem právě o tuto publikaci. Za první měsíc nabídky Asociace autoškol distribuovala již více než 1100 kusů učebnic MOTOŠKOLY.