Řitič, nebo řidič? Platforma VIZE 0 představila novou online hru

07. 11. 2023
Kampaň “Řitiči” neboli "Nenechte se rozladit" přichází s pozitivním přístupem a vtipem jako nástrojem řešení nepříjemných situací na silnici a zároveň funguje jako kreativní výzkum. Platforma VIZE 0 představuje dopravní kvíz.
Řitič, nebo řidič? Platforma VIZE 0 představila novou online hru

Cílem online kvízu je naučit řidiče, jak rozpoznat jednotlivé archetypy řidičů a jak se jimi nenechat rozladit, tj. nenechat se vyprovokovat k agresivnímu chování za volantem. 

Otestujte se taky. 

Kampaň “Řitiči” neboli "Nenechte se rozladit" přichází s pozitivním přístupem a vtipem jako nástrojem řešení nepříjemných situací na silnici a zároveň funguje jako kreativní výzkum. Projevy agrese prezentuje skrze karikatury Lepiče, Myškaře, Vybržďovače a další. Pomáhá tak účastníkům silničního provozu rozpoznat a pojmenovat agresivní řidiče, nenechat se vyprovokovat a s humorem situaci zvládnout třeba říkankou nebo vtipnou narážkou. 

Platforma VIZE 0 dlouhodobě zviditelňuje důležitá dopravně bezpečnostní témata a prosazuje systémové změny, zejména legislativní změny ve vzdělávání nových řidičů. S orgány státní správy, zejm. s Policií ČR a Ministerstvem dopravy spolupracuje na preventivních programech, které snižují dopravní nehodovost. Díky za to.